Jak si ceníte toho, že se mužstvo dostalo ze situace, kdy prohrávalo 0:2?
Myslím, že jsme do zápasu nevstoupili nejhůř. Samozřejmě jsme udělali úplně zbytečné individuální chyby. Balóny jsme měli pod kontrolou, hlavně v prvním gólu Považanec. U toho se tomu dalo zabránit, u té druhé to byla velká hrubka. Nechtěli jsme proti takto silnému soupeři nakopávat dlouhé balony, protože jsme tam neměli hráče, o kterého bychom se tam mohli opřít. A to sebou přineslo riziko, že jsme soupeři takto nabídli dvě branky. Od 25. minuty jsme ale byli víc než vyrovnaným soupeřem pro Kyjev. Dostali jsme se do kontaktu brankou, kterou jsme měli připravenou, protože jsme věděli, že soupeř v zadním prostoru byl v předcházejících zápasech nepokrytý.

Vytýkal jste tyto chyby hráčům o poločase?
Hráčům jsem nechtěl nic zbytečně něco vyčítat, protože ještě zbývalo pětačtyřicet minut. Druhý poločas jsme odehráli hodně kvalitně, ať to bylo dopředu nebo i vzadu. Bylo vidět, že, když jsme na soupeře doráželi, tak si vytvářel pod tlakem taky chyby. Z toho jednoho presování jsme získali balón a dobrou kombinací Masopusta a dorážkou Trávníka jsme vyrovnali na 2:2. Bylo pro mne zarážející, že jsem slyšel, že se málo dostáváme do vápna, že tam chodíme v málo lidech. V 75. minutě, klobouk dolů před hráči, když prohráváte dva nula, jsou ve čtyřech hráčích vepředu. I přes ty chyby, které jsme udělali, jsem na hráče hrdý, odvedli výborný výkon proti soupeři, který každý rok hraje Champions leque nebo Evropskou ligu. Myslím, že jsme na tom byli lépe i kondičně.

Co jste hráčům řekl, že se výkon tak změnil, zlepšil?
Hráči jsou na mě zvyklí a vědí, jaká mezi námi vládne komunikace. Určitě hráče nesrážím. To, že jsme dostali po našich chybách dvě branky, se odvíjí i od nezkušenosti hrát v Evropské lize nebo jiné. To určitě v hlavě hráčů nechává nějaké stopy. Mne spíš překvapilo, že Dynamo Kyjev si nedovedlo udržet stav 0:2. Pro naše hráče je to první zkušenost s Evropskou ligou, první přímá účast. Někteří z toho byli zpočátku nervózní.

Kapitán to ale zvládl výborně…
Ano, Tomáš Hübschman s tím problémy neměl od začátku a také se snažil hráčům poradit.

Hráči vaše pokyny při hře slyšeli, to bylo vidět, jak jste je povzbuzoval?
Mne slyší určitě. Že dostaneme branky po zbytečných chybách, to si probere a budu chtít, aby si na to dali příště pomoc. Ale byly tam ještě další pro nás dvě nebezpečné situace. Rozbor si většinou necháme na poločas. Chyby se staly, s těmi už se nedá nic dělat. Bylo potřeba jít dopředu, nedávat hlavu dolů, nezůstávat pod dekou. Bál jsem se, že se budou bát něco udělat. Hráči, mimo kapitána, jsou mladí a nemají ještě věk na velké zkušenosti.

Říkal jste, že jste našli slabinu ve hře Dynama. Bylo to už před utkáním nebo v jeho průběhu?
Sledovali jsme některá utkání Dynama a využili jsme standardní situaci, protože jsme věděli, že zadní tyč většinou zůstává volná. A z téhle situace jsme dali kontaktní gól.

Jak hodnotíte výkon Trávníka? Hraje teď v reprezentační formě na přebírá postupně roli Hübschmana?
Začátek Míšovi nevyšel, některé balóny neudržel, pokazil pár přihrávek, které normálně dává. Postupem času se do hry dostal. Jeho výhodou je, že stále zůstává v pohybu a hráčům se nabízí. Michal podává nadstandardní výkony ještě navíc okořeněné brankami, které dal v zápase s Plzní. Co se týče reprezentace, o tom si rozhodne trenér národního týmu.

Ovlivní tento zápas další vaše působení v Evropské lize? Jaké jsou vaše šance?
Máme ještě čtyři zápasy. Budeme se snažit hned v tom dalším, který hrajeme doma, vybojovat všechny tři body a s tabulkou zamíchat. Zatím nejsou žádné týmy, které by nějak výrazně odskočily. Je to vyrovnaná skupina. Budu hodně šťastný, když do toho promluvíme i my. Tento náš dnešní bod nás do dalších bojů určitě hodně povzbudí.

Tento zápas byl těžký, stál vás hodně sil. Neovlivní váš výkon v dalším ligovém zápase, který vás čeká v neděli?
Určitě nás toto utkání hodně povzbudilo. A nemáme žádný důvod být skeptičtí. My jsme za sebou tři zápasy vyhráli, bodovali a jsme a hráli jsme dobře. A u toho jsme zůstali i dnes. Soupeř byl hodně kvalitní. Musíme přemýšlet o tom, co jsme udělali špatně. A vyvarovat se toho v dalších utkáních. I v tom, které nás čeká v neděli v lize a bude pro nás hodně těžké.

Mluvil jste po utkání s prezidentem klubu Miroslavem Peltou?
Prezident klubu přišel za hráči do kabiny a poděkoval jim. Myslím si, že je to správné, odvedli dobrý výkon. Myslím, že byl spokojený, že uhráli bod. Já jsem se spíš zajímal o zdravotní stav hráčů.

Vnímal jste fanoušky a atmosféru na stadionu?
Návštěva byla asi taková, když jsme hráli se Spartou. To jich přišlo asi pět tisíc. Pro hráče je to určitě povzbuzující. Když jsme ale tak brzo prohrávali, tak byli asi trochu zaskočení. Ten kontaktní gól ale diváky do zápasu vrátil a v druhém poločase nás hodně povzbuzovali. A naopak fandové Kyjeva byli trochu zaskočení. Pak už tak silně svůj tým nepovzbuzovali.

Všiml jste si, že ukrajinských fanoušků bylo na stadionu víc?
To určitě nebylo. Ale na Jablonecku je zaměstnaných hodně Ukrajinců, tak jich přišlo hodně. Ale víc než našich jich určitě nebylo. Ale je dobře, že přišli v takovém počtu, je to výborné pro celkovou atmosféru na stadionu.