Jablonec n. N. - První mistrovské utkání I. B třídy východ sehrály Plavy na hřišti soupeře. Domácí nováček nastoupil v hodně mladé sestavě doplněné o zkušené Tonara a Horáčka. Plavy v základu se třemi novými hráči, Večerníkem, Lukášem Černým a mladým Balatkou, řešily už z kraje sezony některé absence (Kohoutek, Plný, Nežádal).

Samotný zápas na obrovském hřišti, a to hlavně na šířku, začal opatrně z obou stran a hra byla neurovnaná a bez větších šancí. Postupem času měly více ze hry Plavy, a to se projevovalo přibývajícími standardkami a náznaky šancí ze hry. Rohy a trestné kopy ale zahrávali hosté bídně a nic z nich nebylo. Ze hry to bylo pár náznaků, ale vyloženou šanci měl jen hlavičkující Rímský. Jilemnice hrála na brejky a jeden takový, po centru z pravé strany, proměnil Metelka. Plavy byly otřesené a do poločasu hra už nic vážného nepřinesla.

 Jilemnice - Plavy  1:1 (1:0)

Ve druhé půli hosté trochu změnili styl hry a pokoušeli se o rozehrávku od brankaře do šířky a kombinací přehrát domácí ve středu pole až k zakončení. Ti hráli s nadšením a s vědomím vedení ze zajištěné obrany a pozorným Černým v brance. Nutno podotknout, že nadšení domácích bylo někdy za hranou zdravé agresivity, ale rozhodčí, mimo čtyř žlutých karet, další následky neuděloval.

Plavy se snažily, ale dlouho to nevedlo k žádné větší šanci a podobně jako v prvním poločase nebyly, v prostorech odkud padají branky, tedy ve velkém pokutovém území nebezpečné. Náznaky šancí měli Lupa, Toman, Černý, Rimský i další.

Přibývalo také sporných penaltových momentů, ovšem rozhodčí si žádný z asi pěti zákroků nevybral a narůstala nervozita z obou stran. Vyrovnání přišlo z poslední možné standardky z pravé strany, kdy po skrumáži a zmatcích odražený míč po dorážce Tomana skončil za zády Černého.

 Potom neudržel nervy Votoček a kolenem zasáhl sedícího obránce do zad. A hned viděl červenou kartu. Následnou melu odnesl ještě červenou kartou domácí Bergemann.

V sobotu 26. srpna od 17 hodin hostí plavské áčko doma tým Bělé a v neděli 27. srpna si béčko zahraje proti soupeři z Lučan.

Sestava Plavů:  Rimský (86. Gallyas), Lejsek, Lupa, Balatka (78. Svačina), Černý L. (73. Trmal), Toman Škaloud, Černý J., Večerník, Votoček, Jón

Rozhodčí: Vokřínek, Juris, Jirák

ŽK: 4:2  ČK 1:1 (90. Bergemann: Votoček )

Branky: Toman