Plavy A - Smržovka 2:2 (1:2)

Plavy Hosté zatím ve třetím zápase I.B třídy východ získali pouze jeden bod, a tak se čekalo že s tím budou chtít něco udělat. Ale to jim domácí překazili svoji aktivní hrou ze začátku utkání, když vytrvale zaměstnávali hostující obranu. Situace vyústila v 6. minutě, když nestárnoucí Tomíček nacentroval před bránu a tam už zkušený Toman nedal smržovskému brankáři Čermákovi šanci. A Plavy vedly 1:0. Zdálo se, že o výsledku je rozhodnuté, ale opak byl pravdou.

Hosté se probrali

Hosté začali více běhat, dávali větší důraz na balón a domácí tím zaskočili. Ti si s tím najednou nevěděli rady až tak, že ve 37. minutě Brož srovnal na 1:1. Za tři minuty na to opět Smržovka zazlobila domácí obranu a Kraus zvýšil na poločasových 1:2. Do druhého poločasu, po důrazném monologu trenéra Plavů v kabině se čekalo, že jeho svěřenci zlepší důraz na hru a hlavně začnou běhat. Ale to se nestalo. Plavy hrály křečovitě, nakopávaly dlouhé balóny na dva útočníky Tomana a Tomíčka.

A tak hostující obrana včele s Vokušem, který byl navíc o hlavu větší než domácí útočník, si se vším poradil. Nakonec se ale přece jen Plavy dočkaly. V 74. minutě Čermák dal na uklidňujících a konečných 2:2. I když se Plavští snažili, vítězství už na svoji stranu nestrhli. Oba týmy se ale rozcházely spokojeně.

Plavy: Škaloud, Jelínek, Černý, Votoček, M. Lejsek, Jon, Tomíček, Šimerda, L. Lejsek (51. Čermák), Toman, Rimský.

Smržovka: Čermák, Beránek, Šich, Frydrych, Jelínek, Klaus (80. Mička), Patočka, Skála (75. Nič), Sucharda, Brož, Vokuš.

Rozhodčí: Lopuszynský, ŽK: 2:6, ČK 1:1 (90. M. Lejsek 57. A. Brož). Diváků: 110

Branky: 6. Toman, 74. Čermák - 37. A. Brož, 40. Klaus.

Plavy B - Janov 3:0 (1:0)

Utkání okresní soutěže III. třídy se hrálo na podmáčeném terénu. Už ve 4. minutě domácí vedli, když se zpoza vápna trefil Gallyas a hostujícího brankáře s přehledem překonal. Ale po této brance se hra srovnala a hosté se dostávali do vyložených šancí. Ovšem vynikající domácí gólman Škaloud dokázal, proč je teď v Plavech brankářskou jedničkou. První poločas skončil pro Plavy 1:0.

Trmal to zakončil

V druhé půli hosté zlobili, hru kombinovali ve středu hřiště. Ale plavský Svačina v 74. z dvaceti metrů krásnou střelou překonal janovského gólmana. A za čtyři minuty na to upravil ještě Trmal na konečných 3:0. I když se na straně Plavů ještě zrodilo několik dobrých šancí , vyšly vniveč. Ale body už zůstaly v Plavech.

Plavy B: Škaloud, Knap, Wild, Horák, Kouřil (46. Červinka), Trmal, Vondra (71. Jelínek), Fojtík, Lubas (64. Harik), Gallyas (46. Svačina), Jandura.

Janov B: Manina, Huk (46. Ptáčník), Zámečník, Martinek, Suchánek, Svoboda, Hejlík, Ducháček (76. Mysliveček), Kvitl, Mlejnek, Dejmek.

Rozhodčí: Frey, ŽK: 2:0. Diváků: 50

Branky: 4. Gallyas, 74. Svačina 78. Trmal.

Plavské áčko hraje další kolo I.B třídy východ v neděli 13. září od 13,30 hodin na hřišti nováčka soutěže, v Albrechticích. Béčko hraje také v neděli ve 14 hodin na hřišti v Lučanech.