Plavy - Lučany 1:2 (0:0)

Začátek zápasu tomu také nasvědčoval. Nikdo nechtěl udělat chybu, šance se na obou stranách rodily proto jen velmi málo.

Hosté začali první

Ale v průběhu utkání začalo být jasné, že více se bude dařit hostům, zvláště ze standardních situací. Domácí, někdy i se štěstím, jejich útoky zvládali. Plavy ale pozadu nezůstaly, šance se začaly objevovat i na jejich kopačkách. Finální přihrávky ovšem dobře likvidovali hostující obránci a když už došlo ke střele na branku, jako neprůstřelný se ukázal lučanský gólman Sobotík. Domácí brankář si v první půli udržel ale také čisté konto, a tak se šlo do kabin za nulového výsledku na obou stranách.

Změna se vyplatila

Do druhého poločasu Plavští udělali změnu v sestavě. Místo P. Šilhána nastoupil Jón na post levého záložníka. A Toman šel na pomoc do útoku plavskému Sitarčíkovi. A tato změna přinesla ovoce. V 55. minutě to byl právě Sitarčík, který otevřel skóre zápasu. Lučanům se ale tato situace příliš nezamlouvala. Začaly stále více zaměstnávat domácí obranu a brankáře Škalouda. Situace na ploše se přelévala z jedné strany na druhou a bylo se na co dívat. Domácí hráli na své útočníky vysokými balóny, které ale s přehledem likvidovali hostující dlouháni. A tak zákonitě musel přijít trest. V 73. minutě na lajně zaspal domácí gólman Škaloud a Lučany vyrovnaly stav na ukazateli na 1:1.

Remíza na obzoru

Po obdržené brance si domácí vytvořili několik dalších šancí. Ale žádná už v síti lučanského týmu neskončila. A tak se zdálo, že se obě mužstva rozejdou rovnoměrným dělením bodů. Ale hosté ještě v 90. minutě, po skrumáži před domácí svatyní, zazmatkovali. Místo, aby zakopli balón na aut nebo na roh, začali si přihrávat tak, že míč navedli na kopačku Purma a ten z hranice malého vápna nedal Škaloudovi, ani jiným obráncům šanci. A strhl tak vítězství na stranu hostů.

Domácí hráči ještě rozehráli od půlící čáry, ale hlavní rozhodčí Polák utkání pak už ukončil. „Jak se Plavským dařilo, teď ztrácí zbytečně body. Někteří kritizují výkony ostatních, ale na sebe zapomínají, " připomenul vedoucí týmu Plavů Arnošt Rösler.

Plavy: Škaloud, Jelínek, Černý, M. Lejsek, Šilhán (46.Jon), Rimský, Toman, Šimerda, L. Lejsek, Sitarčík (84. Pekař), Šilhán (70.Tomíček).

Smržovka: Sobotík, Patočka (56. Kořínek), Vaněček, Berndt, Chroustovský, Svozil, Maňák, Röschl, (66. Horký), Dítě, Pavelka, Purm