„Na Jablonecko a na Liberecko jezdím se starou gardou reprezentace zvlášťě rád," prozradil Rada. V prvoligových klubech v Jablonci a Liberci totiž v minulých letech úspěšně trénoval. „Skoro vždycky tady potkám své známé," vysvětlila Rada. „A lidé na vesnicích a malých městech jsou hodně přátelští a příjemní. A překvapuje mě, když se dozvídám, kolik jich mně fandilo jako hráči i jako trenérovi."

Právě duel Internacionálů se Starou gardou Plavů byl hlavním bodem nedělních oslav fotbalového výročí. A nebylo ani překvapením, že bývalí reprezentanti a medailisté z evropských a světových turnajů, zvítězili v utkání na dva poločasy po třiceti minutách hladce 12:1. Potvrdilo se také to, co před utkáním předvídal předseda plavského týmu Luboš Tomíček. Ten věřil, že stejně jako každého jiného soupeře, nechá tým fotbalových legend alespoň jednu branku plavské hráče vstřelit.

A byl to právě Luboš Tomíček, který v poslední minutě zápasu doslova donesl míč do branky, kterou střežil Ladislav Macho, někdejší mistr ligy s Duklou Praha. Na druhé straně se nejvíce střelecky dařilo bronzovému medailistovi z MS v roce 1980 Janu Fialovi, který dal hattrick. Stejný počin se ale podařil také Františku Veselému ml. a Tiboru Mičincovi.

Dva přesné zásahy pak zaznamenal Radovan Hromádko, kterého si fotbaloví fanoušci pamatují také z jeho působení v Jablonci. Jednu branku pak vsítil Miroslav Mlejnek. Moc práce neměl ani hlavní rozhodčí Václav Albl, který do píšťalky pískl snad jen sedmnáctkrát. Na začátku a konci každého poločasu a po každé brance. Moc starostí neměli ani jeho asistenti Jaroslav Lejsek a Kryštof Kowalik.

Utkání s Internacionály předcházely ještě dva fotbalové počiny. Nejprve se na hřišti představili mladí hráči v kategorii přípravek. V duelech na deset minut systémem každý s každým se týmy umístily v tomto pořadí: 1. Tanvald (10 bodů), 2. Velké Hamry (8), 3. Plavy (5), 4. Lučany (4), 5. Zásada (0). Nejlepším střelcem celého turnaje se stal odchovanec Plavů František Lejsek s osmi góly.

Nedílnou součástí oslav 90 let založení klubu bylo také ocenění dvou významných funkcionářů oddílu. Od Václava Severýna převzali plakety za celoživotní přínos fotbalu v Libereckém kraji Arnošt Rösler a Miroslav Kudrnáč.

Stará garda Plavů - Internacionálové ČR 1:12

Branky: 60. L. Tomíček - 9., 17. a 26. Fiala, 25., 28. a 59. Mičinec, 44., 49. a 56. Veselý ml., 18. a 33. Hromádko, 60. Mlejnek. Rozhodčí: Albl - Lejsek, Kowalik. Diváků: 350. Plavy I. pol.: Lubas - Čech, Hozda, Korbelář, Mařas, Soukup, Galbavý, P. Pitro, Ďurek, Kuch, Harik. II. pol.: Průcha - Wild, Z. Brezar, Z. Pitro, Vokál, Tomíček, Červinka, Vondra, Horák, Jón, R. Brožek, Vít, Doležal, Fojtík. ČR: Macho - Bittengel, Fiala, Hromádko, Kuchař, Mičinec, Mlejnek, Ondra, Rada, Samek, Vašíček, Veselý ml., Bobek.