Na plavské fotbalové hřiště přijel vedoucí tým tabulky I.B třídy východ. Čekal se tedy pohledný fotbal. A to se také vyplatilo. Domácí se soupeře nezalekli a vytrvale ohrožovali jeho svatyni. A tak už v 8. minutě, při závaru před domácí brankou, zachránil situaci gólman Plavů Lejsek.

A hned z protiútoku šel naopak Sitarčík sám na hostujícího brankáře I. Matějíčka. Ovšem neprostřelil ho. Po těchto akcích se hra zklidnila a k vidění byl pěkný fotbal. Šance se na obou stranách střídaly. Ve 26. dal Sitarčík na 1:0, ve 30. pak zvýšil Jon na 2:0. A zdálo se, že body zůstanou v Plavech. S touto situací se ale Pěnčín určitě nehodlal smířit. Zatlačil domácí na jejich polovinu. Ve 42. došlo na standardní situaci z hranice pokutového vápna. A všichni si mysleli, že to bude střela na bránu. A soustředili se na jen na postavení té nejlepší zdi. A zapomněli, že vpravo je volný hráč, který plánuje určitě nějakou kulišárnu.

Trenér i asistent Plavů málem přišli o hlas, jak na dálku svůj tým upozorňoval na toto nebezpečí. Ale hráči nic. A tak přihrávku na volného Pavla Matějíčka zakončil on sám střelou pod břevno. Domácímu gólmanovi nedal šanci. Až pak se Plavští divili, co že se to vlastně stalo? V druhém poločase přišel obrat. Hosté tlačili, Pumrle srovnal na 2:2. Všichni se snažili o zvrat a zisk bodů. Štěstí ale stálo na straně hostů, když Pleštil upravil skóre zápasu na 2:3. V dalších minutách už Plavy šance na vyrovnání nevyužily.

Za Plavy: Lejsek F., Jelínek, Černý, Votoček (78. Gallyas), Berndt, Jon, Šilhán, Šimerda, Lejsek L., Sitarčik, Korotvička (46. Čermák).

Za Pěnčín: Matějíček I., Šikola (46. Záveský), Balásek, Matějíček J., Pleštil, Pumrle, Lang, Matějíček P., Nemirovskyj (62. Šupík).

Branky: 26. Sitarčik, 30. Jon 42. Matějíček P., 49. Pumrle, 80. Pleštil.