Poslední dobou to nejvíce zažila Ostrava. Nejprve porazila Karvinou dvěma góly, které sudí uznat pro ofsajdy neměl a on jim vítězství daroval. Karviná řádila, Ostrava slavila. Uteče týden, Baníci hrají na Slávii, prohrávají o gól a v závěru zápasu Jugas podrazí ve vápně Baroše – a nic. Baroš řádil jak černá ruka a sudí Jílek, autor tohoto podrazu, v sobě nenašel ani tolik síly, aby ho vyloučil. Ale asi věděl proč …

V Plzni měl pískat domažlický sudí Královec, tedy velký přítel Plzně. Nakonec prý „onemocněl,“ a tak pískal Berka. Penalta se tentokrát v Plzni nepískala – a že jich tam na Jablonec nařízených bylo dost. Přesto si sudí neodpustil řadu „šťouchanců“. Hlavně posuzováním faulů, neboť Hubníkovi například prošlo vše – i penaltový zákrok na Kubistu. Vrcholem pak bylo odpískání ofsajdu Teclovi v situaci, kdy mohl jít sám na Kozáčika, přičemž o ofsajd nešlo ani náhodou. Byť ten praporek zvedl pomezní…

Video není samospasitelné, ale ovlivňování výsledků by to mělo určitě zmírnit. Ale nechme sudí. O Jablonci jsem psal, že poslední dvojzápas, Slávii a Plzeň, by měl tým pojmout jako test, test svých možností a schopností. Ten test, byť je oceněn ze šesti možných jenom jedním bodem, lze považovat za úspěšný. Ani v jednom utkání Kluckého tým nepropadl. Se Slávií hrál dokonce bez dvou opor Trávníka a Tecla. Klucký má kvalitní kádr, to se ví. A pokud má rezervy, potom je to „nesíla“ na 90 minut.

V Plzni to bylo náramně vidět. A na tom je nutné přes zimu zapracovat. Vždyť je to škoda, jen si spočítejte, o kolik bodů přišel jablonecký tým po té pověstné 60. minutě. Hráče je prostě nutné na tuto úroveň připravit, i v Čechách, i v Jablonci. Kdyby elán a nasazení, které Jablonečtí vložili do prvního poločasu v Plzni, kdy Tecl rychlostí „cvičil“ Hubníka a třeba Lukáš Masopust procházel polem jako nůž máslem, to byla naprostá paráda. Bylo něco takového po té pověstné 60.minutě? Prostě nebylo. Takže je jasné, na co by se měli Kluckého hoši přes zimu zaměřit.

V sobotu narazili na „evropský“ tým, který hraje dlouhodobě ve stabilní sestavě. Hráči o sobě vědí a několikrát to předvedli. Přesto Jablonec mile překvapil jak herním pojetím v první půli, ale i snahou po celý zápas. Rozhodl střelec Krmenčík, ale ruku na srdce, třikrát Viktoriáni trefili tyč nebo břevno, dost pochytal výborný Valeš. To Jablonec takové šance, s výjimkou té jedné Teclovy, neměl. Z porážky jablonecký tým bolet hlava nemusí, v první půli předvedli kvalitní fotbal a favorita hodně pozlobili. Je to tým, který v lize určitě patří do lepší ligové společnosti. A to je do jarní části HET ligy příslibem.