Příbram - Baumit Jablonec 5:1 (3:0)

Příbram byla prakticky po celý zápas lepším týmem v důrazu, rychlosti, kombinaci i v koncovce. V 6. minutě zachraňovali jablonečtí akci domácích pravou stranou sražením míče na roh. Ten rozehraný z levé strany proměnil na zadní tyči hlavou Kvida ve vedoucí gól.

V 10. minutě z hranice vápna vypálil Januška, Repáň střelu kryl. Jablonec se pokusil ohrozit příbramskou branku až v 17. minutě střelou Bredy, která letěla nad. V 18. minutě náznak kombinační akce Jablonce skončil odebráním míče Kuhnovi. Ve 23. minutě se z přihrávky Junka ocitl v šanci Sandr, Repáň však byl na místě. Za minutu pálil Suchan nad branku. Ve 26. minutě Mihálik uvolnil Kuhna, ten však branku rovněž přestřelil.

Ve 35. minutě zahrával Rozkovec trestný kop, který získal domácí gólman, výkopem našel Suchana, který unikl a sám před Repáněm zvýšil na 2:0. Ihned z rozehrávky chyboval Šedý, míče se zmocnil opět Suchan, unikl a bylo to 3:0. Ve 41. minutě vypálil Mihálik a i ten branku minul.

Po obrátce domácí pokračovali ve své dobré hře a v 50. minutě až do vápna pronikl obránce Kvida a Repáň mu naštěstí střelu odrazil. Pak domácí trochu polevili a Jablonec měl v 57. minutě šanci ze střely Kuhna, kterou mu brankář Kočí chytil.

V 63. minutě byl před vápnem sražen pronikající Mihálik. K trestnému kopu se postavil Houser a přesnou střelou přes zeď k pravé tyči snížil na 1:3. V 78. minutě levou stranou pronikl až do vápna Štědronský a jeho střelu z úhlu Repáň srazil na roh. Po jeho rozehrání z pravé strany se míč v chumlu hráčů na zadní tyči odrazil od hlavy Tichého do vlastní sítě.

V 81. minutě opět akce domácích levou stranou, na jejímž konci si prudkou střelu srazil na brankové čáře Žemba také do vlastní sítě. Ve zbývajícím čase se Jablonec nedokázal alespoň k nějakému kontru vzchopit a domácí tak s přehledem zápas dohráli.

Branky: 35. a 36. Suchan, 6. Kvida, 78. a 81. vlastní - 63. Houser. Rozhodčí: Příhoda, bez karet. Jablonec: Repáň - Soukup (46. Tichý), Houser, Šedý, Žemba - Štěpánek, Rozkovec, Breda, Dorničák (75. Palatický) - Kuhn (85. Munzar), Mihálik.

Autor: Pavel Bursa