Mšeno – Kolín 0:1 (0:0)

Jiskru Mšeno čekal na domácím hřišti divizní lídr, tudíž velmi těžký soupeř. Předpoklad se nakonec naplnil a Kolín vyhrál 1:0, ale zápasu by více slušela remíza, vzhledem k jeho průběhu.

„Určitě nás mrzí porážka a ztráta na domácí půdě. Jak všichni viděli, tak Kolín je velmi kvalitní mužstvo a myslím si, že jsme jim to znepříjemnili a bohužel jsme nějaké akce nedotáhli do konce," říká kouč Mšena Libor Macháček.

Mšeno, podobně jako v minulém utkání, hrálo ze zajištěné obrany a spoléhalo na brejky. Během prvního dějství se však ani jeden tým prosadit nedokázal a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a k vidění byly i dobré šance na straně Mšena. Nicméně díky špatné koncovce, či chybějící finální přihrávce, svítila na ukazateli skóre stále nula. V dalších momentech, kdy mohli jít domácí do slibného brejku, byli zastaveni praporkem asistenta pro ofsajd.

„Kolín chtěl zápas vyhrát a více otevřel hru, to nám dávalo prostor, ale nedotáhli jsme to a Kolín vyhrál," dodal trenér Mšena.

Rozhodnutí přišlo na sklonku závěrečné desetiminutovky. To se do zakončení dostal Biško, když měl dostatek prostoru ke vstřelení branky.

„Dostali jsme branku po standardce, věděl jsem, že to dnes bude o té jedné chybě nebo neproměněné šanci a potvrdilo se to," konstatoval Macháček.

Branka: 80. Biško. Rozhodčí: Průcha, ŽK: 3:1. Diváků: 120. Mšeno: Vaníček – Selinger, Ginzel, Váňa, Bém – Vanc – Finklár (85. Mráček), Peškar, Novotný, Jeník (73. Krejčík) – Kaňkovský.

Polepy – Jablonec B 3:0 (1:0)

Juniorka Jablonce odjela do Polep, kde chtěla potvrdit předchozí domácí vítězství, ale nedařilo se. Série vítězných zápas tak nepokračuje a Jablonec si odvezl porážku 3:0.

„Dá se říct, že se hrálo na jednu bránu, bylo strašně moc šancí. Bohužel výkon domácího gólmana byl jedním slovem fantastický. My jsme naopak po dlouhé době propadli v defenzivě," míní trenér Jablonce B Jiří Hloušek.

V prvních pětadvaceti minutách si hráči Jablonce vytvořili snad pět vyložených šancí, ale nic nedokázali proměnit. Naopak domácí borci uštědřili Jablonci lekci z produktivity. Když nebudeme počítat některé standardní situace, tak skórovali prakticky z každého útoku, který založili.

I přesto, že hřiště bylo hodně podmáčené díky přívalovému dešti a bouřce, tak to fotbalu příliš neuškodilo. „Nám se na tom možná hrálo i líp, domácí jsme uběhali, to bylo všechno v pořádku. Ale to, co jsme nedali, tak to nebylo v pořádku a inkasované góly také určitě nebyly v pořádku," dodal Hloušek.

Branky: 50. a 66. Kocourek M., 15. Vojtíšek. Rozhodčí: Tereba, ŽK: 0:3. Diváků: 50. Jablonec: Králíček – Helm (80. Kopecký), Kouřil, Šidlo, Hloušek – Pavlata, Linka, Jurča, Daníček, Kocourek (74. Turbák) – Just.