Jiskra Mšeno B vyrazila v dalším kole I. B třídy Západ do České Lípy na Lokomotivu. Tento tým většinu bodů získal doma, a tak Mšeno nečekalo nic lehkého. Navíc všechna mužstva zespoda tabulky vyhrála, takže bylo potřeba venku s jistotou opět bodovat.

BRANIŠ MĚL HNED PRÁCI

Od začátku se hrálo vyrovnané utkání. Jiskra měla územní převahu, ale všechny akce končily v okolí vápna. To zase domácí tolik míč nedrželi, ale když se dostali k akci, byli nebezpeční.

V 11. minutě po levé straně unikl záložník domácích, odcentroval a našel nikým nehlídaného útočníka. Toho však velmi dobře vychytal Braniš.Ten se zaskvěl také o několik minut později, kdy zlikvidoval samostatný únik domácích. Od této chvíle se taktovky chopili hosté a začali být také nebezpeční.

Ve 22. minutě vysunul Matoušek Filipa. Ten běžel sám na bránu, ale nedal. Odražený míč se dostal k Janovskému, který z pětačtyřiceti metrů nevídaně přehodil brankáře domácích a dal na 0:1 pro Mšeno. Do poločasu měli Mšenští několik šancí zvýšit, například Filip a Pokorný, ale své šance neproměnili. Domácí hrozili ze standartních situací a z přímého kopu dokonce nastřelili břevno, ale obrana Mšena vše vyřešila.

OBRANA BYLA SKVĚLÁ

Do druhého poločasu nastoupila Jiskra s cílem více držet míč a pokud možno zvýšit svůj náskok. Obrana hrála velmi dobře a domácí do šance prakticky nepustila. V jednom případě musel zasahovat brankář Braniš, ale svůj úkol opět zvládl. S postupem času se Jiskra dostávala stále více do šancí a v 57 a 60. minutě zvýšil vedení Pokorný na 0:3. Od této chvíle bylo na hřišti už jen jedno mužstvo.

Ale, bohužel, hostující hráči se předháněli v zahazování příležitostí. Největším paličem byl Marek Filip, který zahodil minimálně tři čisté příležitosti. Konečnou podobu výsledku dal Svoboda, který v 87. a 90. minutě pečetil výsledek na 0:5.

JISKRA SE MŮŽE UDRŽET

Jiskra tak vybojovala tři důležité body do tabulky a pokud neprohraje příští týden doma s Frýdlantem B, tak se zachrání.

Trenér mšenského fotbalového béčka Miroslav Braniš okomentoval utkání slovy: „Dnes jsme vybojovali velmi cenné vítězství. Mužstvo opět máklo a hrálo to, co si představuji. Škoda jen řady neproměněných šancí, ale jinak jsem s klukama velmi spokojený. Ačkoli bych měl pochválit opět všechny hráče, musím přeci jenom vyzdvihnout stoperskou dvojici Škvor a Vanc. Ti naší hře dodávají potřebný klid a jistotu. Několikrát nás dnes podržel i můj syn, ale od toho na hřišti je."

PŘÍŠTĚ TO BUDE TĚŽKÉ

Příští týden, v dalším kole I. B třídy Západ, čeká jeho svěřence utkání s týmem Frýdlant B. Na domácí půdě hrají 5. června od 17 hodin a určitě přivítají podporu fanoušků. Jak zdůraznil kouč, bude to velmi těžký zápas. „Pokud ale kluci zahrají jako doposud, věřím že body zůstanou doma," věří trenér.

Sestava Jiskry Mšeno B: Braniš ml., Škvor, Vanc, Hýř, Flek, Matoušek, Pešat, Svoboda, Janovský, Pokorný, Filip.

Střídali: Šourek, Živěla a Horna. Branky vstřelili: 2 Pokorný, 2 Svoboda a Janovský.