FK Jablonec : FK Viktoria Plzeň 2 : 2 ( 0 : 2 )

Jablonec n. N. - Prvoligový zápas dvou rozdílných poločasů končící remízou, která může pro Plzeň znamenat ztrátu šancí na titul, to bylo utkání na jablonecké Střelnici. Po výborném výkonu proti Slavii nastupovali jablonečtí fotbalisté proti druhému aspirantovi na titul – Plzni. Otázka, která visela ve vzduchu byla : „Jak se dotkne situace okolo majitele klubu Miroslava Pelty výkonu fotbalistů?

„ K tomu řekl trenér Jablonce Zdeněk Klucký: „ Hráči to samozřejmě nějak vnímají. Ale příliš o tom všem nevědí, s panem Peltou nejsou tak často ve styku, aby je to ve fotbalové přípravě na zápas brzdilo."

Na hřišti se od začátku ale více dařilo Viktorii a již v jedenácté minutě udeřila. Po Kopicově rohovém kopu se míč odrazil k volnému Ivanschitzovi na velké vápno a ten ranou z voleje trefil „šibenici" Hrubého branky. Gól to byl nádherný, ale jak je možné, že z deseti bránících hráčů nevystoupil proti střelci ani jeden, to vědí jen oni.
Plzeňské vedoucí branka uklidnila, dobře kombinovali a roztahovali hru na celé ploše hřiště. S tím měli domácí nemalé problémy, nicméně do náznaku šancí se dostávali i oni. Hostující Kozáček ale byl vždy na místě. Vzrušení na hřišti přinesla 22. minuta, kdy Hubník zezadu fauloval Diviše a vyfasoval za to žlutou kartu. A může děkovat sudímu Jílkovi. Faul byl totiž jasná odplata za předcházející soubor a byl vedený zezadu přímo na Divišovi achilovky, bez snahy zasáhnout balon.
Ve 37. minutě udeřila Plzeň po druhé. Po levé straně unikl Petržela, nacentroval před branku a tam si nabíhal volný Ivanschitz, pro kterého nebyl problém usměrnit balon za záda domácího gólmana. Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0 pro Plzeň a osudu utkání se zdálo být rozhodnuto. Jenže … !
Přišel druhý poločas a s ním úplně jiný Jablonec! O přestávce udělal trenér domácích dvě změny – za Pospíšila a Mehanoviče přišel Doležal s Masopustem. Trenér Klucký: „Už dvacet minut před koncem první půle jsem řekl asistentovi, aby nechal tyto dva hráče rozcvičit. Nezdála se mi naše hra, byli jsme pomalí a zrovna i dva, které jsem pak střídal, tam neplnili to, co jsme od nich čekali." A rozhodnutí to bylo správné.
Hra domácích se změnila, s příchodem Masopusta ožil i Trávník a Jablonec diktoval tempo hry! S tím přišly i šance. Tu první, do které se dostal Diviš, ještě nevyužil. V 59. minutě se ale již skóre měnilo. Trávník krásně nacentroval za záda obránců, Mihálikovu lehkou teč Kozáček dokázal vyrazit, jenže k volnému Doležalovi a ten nezaváhal a snížil na rozdíl jediné branky.
Domácí poté svůj tlak ještě stupňovali a výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. V 63. minutě přišel opět zleva centr, tentokrát z kopačky Masopusta, Diviš hlavou přistrčil k Mihálikovi, Kozáček ještě proti němu dokázal zasáhnout. Proti Doležalovým nůžkám ale byl bezmocný – 2 : 2!
Plzeň platila daň za svoji bohorovnost a na zvýšené tempo a úsilí domácích nedokázala reagovat. Po vyrovnávací brance sice přidala, jenže dobře hrající Jablonec ji již do žádných šancí nepustil. V zoufalé snaze urvat vítězství se v nastaveném čase objevil před domácí brankou i hostující gólman Kozáček. Na stavu zápasu se ale již nic nezměnilo a za předvedený výkon ve druhém poločase patřil domácím fotbalistům bod naprosto zaslouženě!

Sestava Jablonce : Hrubý – Zelený, Beneš, Pernica, Jankovič – Kubista - Diviš (84.Považanec), Pospíšil (46.Doležal), Trávník – Mehanovič (46. Masopust), Mihálik

Branky: 59. a 63. Doležal