„Po slabém podzimu přišlo doma důležité vítězství," řekl bývalý kapitán jabloneckého týmu Jiří Vávra.

První jarní zápas máme za sebou. Čekal jste, že to bude tak těžké?

Že to nebude jednoduché, to jsem tušil, ale že to bude až tak těžké, tak to jsem tedy nečekal. Jihlava se u nás představila jako kvalitní mančaft, který sem nepřijel jen bránit a troufnu si tvrdit, že, když se hrálo na obou stranách o jedenácti, tak to byl vyrovnanej zápas.

Máte pravdu, Jihlava tady hrála výborně. A zvlášť Kučera, který se vrátil z Plzně, byl jejich vůdčí osobností.

Přesně tak. Individuálně výborný hráč, který neztratil balon a ukazoval, že to s míčem umí. Ale i ostatní hráli dobře, nebáli se zaútočit a nebýt vynikajícího zákroku brankáře Bárty za stavu 1:0 pro nás, nevím, jak by utkání dopadlo. A líbilo se mi, že přestože hráli dlouhou dobu bez vyloučeného hráče, dřeli a nebáli se i vyjet. Nezabalili to.

Vraťme se k prvnímu poločasu. Došlo tam k vyloučení a dvakrát jsme nastřelili tyčku.

Vyloučení bylo jasné. Tecl šel sám na brankáře, tady nebylo co řešit. Po vyloučení jsme se snažili hrát trpělivě a přicházely šance a ty dvě tyčky, to byla vyloženě smůla. Z naší strany tam jinak bylo nasazení a i herně to nebylo špatné. I Jihlava tam měla do vyloučení šance a myslím si, že to byl dobrý zápas. Ale dneska sem se přišel podívat na jednoho fotbalistu. A víte na kterého?

Nevím, to nám tedy prozraďte.

Na mladého Bredu. Už v přípravě se projevoval velmi dobře, takže jsem ho chtěl vidět.

A co jste viděl?

David mě nezklamal. Musím říct, že kluk se potatil (jeho otec hrál za Jablonec) a je opravdu bezvadnej. Jedinej rozdíl oproti tátovi je v tom, že je levák, ale jinak celej táta. Umí to s balonem, nebojí se jít jeden na jednoho a má skvělou střelu. Ten jeho trestňák, co šel do tyče, tak ten si zasloužil skončit v brance. Pak tam měl ještě jednu šanci v druhé půli. Z toho kluka může něco bejt. Fandím mu a konečně se tady ukazuje hráč, který to může dopracovat někam výš.

Po vyloučení byli diváci hodně netrpěliví a chtěli, abychom dali co nejdřív gól. Jak se hraje proti deseti?

Můžu vám říct, že blbě. To si každej myslí, že to půjde samo a že bude lehké dát gól. Ale ono to tak není. Sám jste viděl, že jihlavští hráči se ještě víc semkli, byli hodně běhaví a vzadu nedělali chyby. Prostě se snažili stále hrát. Naši se snažili být trpěliví a věřili, že gól přijde. Měli jsme šance, ale do tutových jsme se dostávali, až když jsme hráli proti devíti.

Jak jste viděl penaltu?

Myslím si, že byla. Tecl šel sám na brankáře a jihlavský hráč ho zezadu fauloval. Ta byla v pořádku.

A jak jste viděl celkově hru našeho mužstva?

Myslím si, že na začátek nebyla špatná. Někdy by to chtělo hru zrychlit. Chybí nám však finální přihrávka, ale je to začátek a vše může přijít. Kluci dřeli a výsledek se dostavil. Na druhou stranu mě překvapila Jihlava. Takový výkon jsem od ní nečekal. Myslím si, že jsme viděli dobrej zápas. Po slabém podzimu přišlo důležité vítězství.

V sobotu hrajeme derby s Libercem. Jak ho vidíš?

Už se těším a určitě pojedu. Liberec prohrál na Dukle a došlo tam ke změnám,. Myslím, že bychom tam měli vyhrát.

Autor: Vlastimil Cakl