Doubí - TJ Desná 3 : 1 (2:0)

Úvod utkání fotbalové I. A třídy hostům nevyšel. Než se rozkoukali, lovil míč ze své branky Doubek.

NEŽ SE ROZKOUKALI

„Po výkopu jsme nezachytili rychlou rozehrávku domácích a Hájek se dostal neatakován do našeho vápna. A s jistotou skóroval na 1 : 0," popsal první kritickou situaci Petr Kopal, vedoucí desenského týmu. Poté se hrálo vyrovnané utkání, obě mužstva si vytvořila několik šancí ke vstřelení branky, ale bez úspěchu. Ujala se až střela z prostoru mezi levou autovou čarou a velkým vápnem domácího Zradičky, která ani šancí nebyla. Ale před Doubkem, který byl přesvědčený, že si s ní v klidu poradí, balon na nerovnosti hřiště skočil a zaplaval ke vzdálenější tyči 2 : 0.

GÓLY ALE NEPADALY

Ke konci poločasu si obě mužstva vytvořila po jedné šanci, ale opět bez úspěchu. Ve 43. minutě naskočil na Kopalův centr z pravé strany Kořínek, míč z jeho hlavy skončil ale mimo branku.

Za to ve 45. minutě trefil po rychlém protiútoku domácí Hájek tyč desenské branky. „Ve druhé půli jsme se pokoušeli zatlačit domácí k jejich brance, ale přes obranu řízenou kapitánem domácích Suchomelem jsme se nedokázali prosadit. Naopak v 64. minutě udeřilo Doubí," okomentoval průběh utkání Petr Kopal.

DOMÁCÍ PAK PŘIOSTŘILI

U levé postranní lajny vymíchal domácí Hájek Kopala s Nguyenem a na jeho přihrávku si mezi desenskými hráči naběhl Zeman a s jistotou skóroval 3 : 0. „Nám se podařilo snížit v 66. minutě, když po rohu Sekaniny se důrazem prodral k balonu na brankové čáře Kořínek a dotlačil balon do sítě na 3 : 1," uvedl vedoucí hostujícího mužstva.

O dvě minuty později měli Desenští další šanci. Na trestný kop Sekaniny si naskočil Kořínek, ale tutovou šanci neproměnil, když hlavičkoval vedle. V dalším průběhu utkání už domácí kontrolovali hru a do vážnější šance soupeře nepustili.

Sestava Desná: Doubek, Kopal, Nguyen, Křemen, Kovář, Kumbera, Sekanina, Kořínek, Pfeifer, Špaček, Pivnička. Střídání: 83. David (Kumbera).

Rozhodčí: Vydra. Góly: Hájek, Zradička, Zeman - Kořínek. ŽK: 0 : 1 (Křemen). Diváků: 30