Jablonečtí hráči by rádi navázali na dosavadní úspěšnou sérii, kdy v šesti posledních ligových zápasech pětkrát vyhráli a jen jednou remizovali.

„Formu teď máme a nechceme v Teplicích vyjít bodově naprázdno. Když to půjde, tak bychom chtěli vytěžit tři body. Určitě nechceme prohrát, chceme, aby Teplice zůstaly pod námi v tabulce,“ řekl po nedělní přípravě Jan Kovařík.

Jablonec však bude postrádat svého nejlepšího střelce Tomáše Pekharta, který má na kontě čtyři žluté karty. Bude proto zajímavé, s jakou taktikou Baumit do zápasu nastoupí.

„Nevím ještě jakou trenér zvolí taktiku, ale myslím si, že když to budeme i my ostatní hráči doplňovat a chodit do vápna, tak snad nějaké ty góly dáme jako dává Pegas, snad ho někdo zastoupí,“ míní Kovařík.

To by mohla být velká šance pro Davida Lafatu, který sice v posledním zápase dal dva góly z penalty, ale celkově se mu střelecky v lize příliš nedaří. Zatím má na kontě pět branek. Podle Kovaříka by potřeboval dát další gól, aby se střelecky zase chytnul.

„Musíme si dávat velký pozor i na Davida Lafatu, protože i jemu to střílí. Nesmíme udělat nějakou zbytečnou chybu, která by mu to ulehčila,“ vyzývá brankář Tomáš Grygar na klubovém webu Teplic.

Kdyby měl mladý reprezentant Kovařík možnost být trenérem na zápas s Teplicemi, postavil by sestavu obdobně, jako byla na několika posledních zápasech. „Já bych to postavil úplně stejně jako doteď. Normálně 4 – 4 – 2, protože se dvěma útočníky jsme už šest nebo sedm zápasů neprohráli, takže bych nic neměnil, když to šlape,“ vysvětlil Deníku svou myšlenku Kovařík.

Tým také disponuje dalším útočníkem reprezentace do 21 let Honzou Vošahlíkem, takže i on by mohl doplnit Lafatu do útočné dvojice. V posledním přípravném zápase jednadvacítky otevřel skóre právě po centru Kovaříka.

„Určitě by mohl dostat šanci, ale uvidíme, jak to trenér postaví. Ale myslím si, že by to nebylo na škodu,“ dodal Kovařík.

Tým v neděli odpoledne absolvoval videorozbor teplických zápasů, aby se mohl na dnešního soupeře pořádně připravit.

„Zaměřili jsme se obecně na hru Teplic. Teď už dávají spíš šanci mladším hráčům, takže to je takový běhavý. Do postupného útoku nejsou až tak dobří, ale jak mají ty rychlé hráče, tak brejky jsou nebezpečné,“ upozornil slávistický odchovanec Kovařík.

Zápas začíná dnes od 18 na Stínadlech před televizními kamerami stanice ČT2.