Zápas se uskuteční ve středu 16. května od 17.15 hodin a vysílat ho bude přímým přenosem Česká televize na programu ČT4 sport, stejně jako druhé semifinále, které se hraje následující den ve Zlíně, kam zamíří Pražská Sparta.
“Přání se splnilo. Mně bylo celkem jedno, s kým budeme hrát. Především jsem si přál, abychom hráli na domácím trávníku, před zraky věrných fanoušků,“ radoval se z losu, který vrátil pohárový zápas na Střelnici, jablonecký trenér Petr Rada.
„Šanci postoupit určitě máme, i když z posledních dvou zápasů v Jablonci jsme s Budějovicemi jednou prohráli a jednou remizovali. Pohár je ale zcela něco jiného než liga,“ prohlásil Rada, který však upírá zrak do Olomouce, kde v neděli hraje Jablonec ligový zápas. „Pohár je v tuto chvíli daleko, ale pro nás, jak už jsem říkal, má stejnou hodnotu jako liga a do Poháru UEFA je z něj nejblíže,“ usmívá se trenér.
Český pohár by rád nad hlavu na čtvrtý pokus zvedl jablonecký kapitán Jozef Weber. Ten byl ve finále třikrát a ani jednou se mu to nepoštěstilo. V roce 1996 v dresu Drnovic podlehl Spartě 0:4. V roce 1998 opět v dresu Drnovic sledoval rozzářené tváře tehdejších hráčů FK Jablonec 97, kteří ve finále vyhráli brankou Kohouta v prodloužení. Potřetí byl na Strahově v roce 2003 s Jabloncem, který prohrál brankou Hunala s Teplicemi. „Moc bych si přál, aby to na počtvrté vyšlo. Samotná atmosféra finále je krásná a umocnit tento okamžik vítězstvím musí být nádherné,“ pravil Jozef Weber.