Generálku před čtvrtečním utkáním v Albánii zvládli v sobotu v pohodě a na hřišti v Horkách porazili druholigový Varnsdorf 5:0. Ligový kanonýr David Lafata nechal připomenout své jarní hattricky a opět se trefil do soupeřovy sítě třikrát.

V první půli poslal kouč Komňacký na trávník silnější sestavu. Ta už ale v první minutě zkoprněla při šanci Varnsdorfu, Špit ale svůj tým hned v úvodu podržel. Pak začal úřadovat „Pan Hattrick“.

Nejdříve v 11. minutě usměrnil hlavou k tyči přesný Kovaříkův centr. O sedm minut později vyřešil excelentně přečíslení Piták a Lafata zakončoval tentokrát technicky do protipohybu brankáře. V 37. minutě centroval netradičně z pravé strany Kovařík, Lafata střílel, ale gólman dokázal míč vyrazit na roh. O minutu později byl v pokutovém území faulován Lafata a sám nařízenou penaltu proměnil a zkompletoval za 27. minut hattrick.

Do druhého poločasu trenér prostřídal. V jeho úvodu mohl opět po pasu Kovaříka skórovat rekonvalescent Vošahlík, gólman Varnsdorfu byl ale proti. V 60. minutě přidal čtvrtou branku Baumitu Vaněk po přihrávce Eliáše.

Hosté na druhé straně dvakrát zahrozili střelami ze střední vzdálenosti, Valeš byl ale pozorný. Čtyři minuty před koncem vybojoval balón Jarolím, který doslova vlétl do šestnáctky, přihrál volnému Mešanovičovi, pro kterého nebyl problém uzavřít účet generálky na 5:0.

Trenér František Komňacký byl s poslední herní prověrkou spokojený.

„V poslední přípravě jsme potřebovali solidního sparingpartnera, kterým Varnsdorf byl. I proto, že hraje fér fotbal. V první půli byla hra lepší, měli jsme tam několik solidních akcí. Jsme samozřejmě dál v přípravě než Varnsdorf a bylo vidět, že naši hráči si více vyhověli. Rozhodl to David Lafata, který se dostal do naprosté pohody. Jsem spokojený, ten výsledek není až tak podstatný, ale jsem rád, že třeba právě Lafata se cítí v pořádku a tým je v pohodě.“