Hrádek – Ž. Brod 3:1 (0:0)

První poločas branky nepřinesl, ale nabídl jednu zajímavou situaci ve 29. minutě. Železnobrodský Linka se dostal do střetu s jedním z domácích hráčů a k údivu všech byl vyloučen.

„Hlavní rozhodčí zůstal úplně v klidu, ale na popud asistenta vytáhl červenou kartu. Nejdřív si všichni mysleli, že bude pro domácího hráče, ale nakonec jí dostal jen Linka. Když jsme to pak viděli na videu, tak měli dostat kartu buď oba dva a nebo nikdo,“ říká vedoucí Železného Brodu Hnídek.„Tahle situace ovlivnila zbytek zápasu,“ dodal.

Přesto, že hrál Brod velkou část utkání v desíti lidech, si vytvořil vyložené brankové příležitosti. Jenže je nedokázal využít.

Pak ale Hrádek dvakrát skóroval během pěti minut a následně se brod ještě více tlačil do šancí a odměnou mu byl gól na 2:1, který zaznamenal Maryško.

Nicméně Brod pak byl nucen hru více otevřít pro případný zvrat a málem se to vyplatilo. V posledních minutách hosté mohutně tlačili, jenže na konečných 3:1 dal v 90. minutě L. Janáček

Branky: 67. Holeček, 72. Procházka, 90. Janáček L. - 81. Maryško. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 5:1, ČK: 29. Linka (ŽB). Diváků: 100. Ž. Brod: Kopal – Kovář, Berka (75. Javůrek), Šilhán, Vozka – Hartl, Král, Wanacki, Hadač – Linka, Maryško.

Jablonec n. J. – Mšeno 2:1 (1:0)

Mšeno nepodalo dobrý výkon, zejména v koncovce vše skřípalo. Mšeno bylo sice fotbalovější, ale domácí borci si zasloužili získat body za svou bojovnost.

Navíc týmu hodně pomohl brankář Miroslav Braniš, který ještě zlikvidoval minimálně tři gólové tutovky. Domácí borci se díky této výhře lehce odpoutali od sestupové propasti.

Branky: 20. Hrbek, 91. Brož - 77. Čech. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 2:3. Diváků: 120. Mšeno: Braniš – Selinger, Brezinský, Bém, Daniel (30. Lietava O.) – Krejčík, Vrabec, Peškar, Holeček – Šimek (70. Čech), Pokorný.

Pěnčín – VTJ Rapid 1:2 (0:0)

Po nevýrazných výkonech bylo snahou Pěnčína postavit co nejsilnější tým, bodovat a předvést kvalitní hru před domácím publikem. Jenže to se nakonec nepodařilo.

Mezi 30. a 40. minutou prvního poločasu neproměnil Pěnčín čtyři loženky, které mohly dát zápasu zcela jiný spád. Tato pasáž asi rozhodla.

„Nabádali jsme hráče, aby hráli co nejvíc zodpovědně a snažili se útočit. Bohužel góly padly po nepozornostech domácích hráčů,“ shrnul utkání vedoucí týmu Pěnčína Ivan Matějček.

Branky: 90. Záveský – 70. Hegr, 83. Dospěl. Rozhodčí: Hurťák, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Pěnčín: Matějček I. – Ráček, Matějček J., Pszyk, Sekerák – Matějček P., Záveský, Mrklas, Bukvic (70. Konopásek) – Sedlmajer (65. Pleštil), Chlomek (85. Mastník).

Višňová – Desná 2:2 (1:1)

Zápas ovlivnila hned 1. minuta. Po centru domácího Soukupa zakončoval Štrbák hlavičkou, ale gólman vytěsnil míč na břevno.Utkání by se jistě vyvíjelo jinak.

Domácí pak v 5. minutě stříleli Cýrusem z trestného kopu do zdi, podobný kop poslal na druhé straně Vokál přes.

V 8. vyšel hostům brejk do otevřené obrany a Hlubuček dal na 0:1. Po devíti minutách přišla domácí odpověď: Soukup vyslal ze 25 metrů přesný projektil, který zastavila až síť. Pak se musel blýsknout domácí Sirůček při ráně Křemena. Ve 36. Sirůček zlikvidoval Hlubučkovi šanci ze tří metrů.

Domácí zahrozili v kvalitním utkání ve 40., kdy centr Soukupa tečoval Melka a hosté se štěstím odvrátili. Po přestávce poslal po brejku Žežulka centr před bránu, ale nebyl využit.

Domácím pak zatrnulo při trestném kopu Vokála, přesto po rohovém kopu neustrážili na bližší tyči tečujícího Hlubučka a bylo 1:2. Desenský Hlubuček byl při chuti, ale hattrick odmítl skvělý Sirůček, když jeho ránu vyrazil na břevno.

Hosté mysleli na výhru, proto se zatáhli do obrany, a to byla jejich chyba. V 80. domácí Žežulka běžel sám na gólmana, ale jen ho nastřelil, poté Mrázek z vápna namířil vedle. V 86. se domácí v pohledném duelu dočkali a centr Šmidrkala zužitkoval přesnou hlavičkou Žežulka.

Branky: 17. Soukup, 87. Žežulka – 8. a 66. Hlubuček. Rozhodčí: Mrkáček, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Maňák – Štěpánek, Křemen Vokál, Zelinka (50. Rác) – Kopal (75. Šindelář), Zonyga, Pipek, Bartoš – Hlubuček, Kobylka (80. Rimský).