Desná – VTJ Rapid 2:1 (0:0)

O tradiční desenské pouti přijelo k utkání krajského přeboru nejlepší mužstvo jara - Rapid Liberec, které se vezlo na vítězné vlně, naposledy ztratilio body v utkání ve Mšeně 26. března. Od tohoto utkání Rapid čtrnáctkrát zvítězil (devětkrát KP a pětkrát pohár).

Proto nastupovali domácí s velkým respektem k soupeři, ale určitě ne s předem poraženeckou náladou. Výborná forma Rapidu se potvrdila a protože domácí podali rovněž kvalitní výkon, hrálo se v Desné nadprůměrné utkání KP.

Obě mužstva chtěla hrát útočný fotbal a tak bylo k vidění mnoho pohledných akcí na obou stranách. Po utkání vyprovázeli diváci potleskem obě mužstva za předvedený výkon. Škoda, že v úvodu utkání se nad desenským hřištěm přehnal déšť s bouřkou, a tak nebyla divácká návštěva větší.

Rozhodující momenty přišly až ve druhém poločase. Nejprve se v 62. minutě dostal po chybě Rapidu k míči Hlubuček a nekompromisně skóroval.

O sedm minut později se chytře prosadil Kobylka, který byl v té době na hřišti jen dvě minuty a Desná vedla 2:0. O minutu později však Rapid dokázal snížit na 2:1 díky brance Hegra.

Další změnu stavu už ani jeden tým nepřipustil. Desenští podali výborný výkon, všichni hráči nechali odevzdali na hřišti maximum a odměnou jim bylo cenné vítězství proti těžkému soupeři.

Branky: 62. Hlubuček, 69. Kobylka – 70. Hegr. Rozhodčí: Rais, ŽK: 4:2, ČK: 87. Hegr (VTJ). Diváků: 160. Desná: Maňák – Štěpánek, Křemen, Vokál, Bartoš – Kopal, Zonyga, Pipek, Zelinka (67. Kobylka) – Hlubuček (81. Blažečka), Rác (78. Šindelář).

Hrádek – Mšeno 1:2 (0:1)

Přesto, že už ani jednomu týmu prakticky o nic nejde, hrálo se hodně důrazně.

Mšeno, už jako jistý postupující do divize, si vytvářelo hodně šancí, ale ani domácí nezůstávali příliš pozadu. Dva průniky Hrádku však dokázal Braniš s přehledem zlikvidovat, ovšem jednou přeci jen inkasoval.

Naopak Mšeno dokázalo své šance využít a dvakrát skórovalo, což na vítězství v tomto duelu stačilo. Mšeno už má od minulého kola jistý postup do vyšší soutěže a poslední dvě kola chce odehrát v klidu.

Ve čtvrtek čeká na vítězný tým předehrávka s Desnou a očekává se, že derby bude mít náboj.

„Je to nahecovaný, tohle derby je vždycky. Pak už jen jedeme do Brodu a uděláme si nějakou rozlučku,“ nastínil plán na závěr sezony vedoucí Mšena Michal Klacek.

Branky: 58. Janáček T. - 17. Bém, 73. Peškar. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 5:2. Diváků: 100. Mšeno: Braniš – Selinger, Vanc, Brezinský (37. Pokorný), Daniel – Krejčík, Peškar, Vrabec, Bém – Houžvička (81. Kobylka), Šimek.

Pěnčín – Hejnice 3:1 (1:1)

Pěnčínu se na jaře příliš nedaří a tým už potřeboval vyhrát. Tomu se také podřídila příprava na sobotní duel. Pěnčín sice vyhrál poměrně jednoznačně, ale herně to opět nebylo ono. Musí se však ocenit snaha a bojovnost domácích borců.

V prvním poločase si Pěnčín vytvořil několik šancí, ale byli to hostě, kteří otevřeli skóre. Ve 20. minutě se prosadil Řezníček.

Z vedení se ale Hejnice radovaly necelých deset minut. Pak se dostal k míči po kolmé přihrávce mezi obránce Chlomek a elegantní kličkou obešel brankáře a poslal míč do prázdné brány – 1:1.

Ve druhém poločase zvýšil na 2:1 Mrklas, když si naběhl ze strany na přesnou přihrávku a nekompromisně propálil brankáře hostů. Třetí branku Pěnčína dal opět Chlomek, tentokrát se v 78. minutě trefil z penalty.

Branky: 28. a 76 (PK) Chlomek, 54. Mrklas - 20. Řezníček. Rozhodčí: Horák, ŽK: 2:3. Diváků: 70. Pěnčín: Pivrnec – Ráček, Matějček J., Balásek, Sekerák – Záveský, Mrklas, Pszyk, Bukvic – Matějček P. (60. Sedlmajer), Chlomek (80. Konopásek).

Višňová – Ž. Brod 3:0 (2:0)

První domácí šanci měl ve 3. minutě Jakl, který však tváří v tvář brankáři zklamal. Hosté ohrozili prvně Sirůčka v 15., kdy Hartl hlavičkoval hodně nebezpečně.

Ve 26. založil akci Jakl, který nahrál Cýrusovi a ten prodloužil na Mrázka. Ten nezaváhal a Višňová vedla. Za pět minut nakopl Kepr dlouhý míč do vápna, kde se prosadil opět Mrázek - 2:0.

Další šancí byl roh, který prolétl před brankou a nikdo jej netečoval. Višňová byla lepší a zaslouženě vedla. Po přestávce se v 56. uvolnil hostující Hodač, ale naštěstí zamířil vedle. V 64. měli opět hosté šanci Hartlem, ale tomu zkazil radost bezchybný Sirůček.

Pak odmítl hattrick Mrázek, který běžel sice sám na branku, ale pak ji minul. Velkou šanci měli hosté v 82., kdy se řítil do otevřené obrany Hartl, ale zakřižoval jej Melka a pokus mu srazil. Za dvě minuty definitivně srazil Brod Tomáš Mazánek, který hlavou usměrnil centr nasměrovaný do malého vápna.

Branky: 26. a 31. Mrázek, 84. Mazánek T. Rozhodčí: Milner, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Ž. Brod: Kopal – Kovář, Šilhán, Berka, Vozka P. – Hartl, Král, Wanacki, Hadač P. – Maryško (85. Šimek), Javůrek (75. Podstavek).