Zaslouženého vítězství dosáhli fotbalisté FK BAUMIT Jablonec v neděli nad Kladnem, které porazili 1:0. Jedinou branku utkání dal David Jarolím ve 35. minutě.

Kdo utkání viděl, musí uznat, že naším největším problémem je proměnit další vyložené šance. Souhlasíte?

Tak určitě. Už v první půli jsme měli asi čtyři vyložené, ve druhé hosté museli otevřít obranu, a tím pádem přišly i další. Bohužel, když nejvíc chcete, tak to nevyjde.

Proč jste tolik chtěli?
To je snad jasné. Chtěli jsme odčinit vysokou prohru z Ostravy a čím víc jsme chtěli dát gólů, tím méně se dařilo šance proměňovat. Chyběl nám klid v koncovce.

Sám jste se po kombinaci Pekharta s Pavlíkem dostal až před brankáře, ale gól jste nedal. Co jste udělal špatně?

Ještě nyní mě to štve…, tohle musím dávat. Gólman mě vychytal skvěle. Zmenšil mi střelecký úhel a já to napálil do něho. Musím říct, že tam moc prostoru nebylo, na druhou tyč se totiž vraceli hráči Kladna. Ale pochopitelně to mělo skončit gólem.

Když se nad tou šancí zamyslíte teď po zápase, udělal byste to jinak?
Těžko říct. Tesař vyběhl skvěle, zmenšil mi úhel a já byl blízko, takže že bych ho třeba přehodil, to nešlo. Opravdu nevím, jak bych to řešil.

Vynahradil jste si to o chvíli později.
Zaplať pánbůh, že to vyšlo. Honza Kovařík vyvezl rychle balon, trochu se štěstím se to vykutálelo ve vápně ke mně, já byl v plném běhu, což byla výhoda, a tentokrát jsem to mířil na druhou stranu než při první zahozené šanci. Na první tyči nebyl prostor, protože ten vykrýval brankář, tak jsem mu to dal do protipohybu po zemi.

Věřil jste, že můžete udržet jednogólový výsledek až do konce?
Je to vždycky ošemetné, ale dobře to dopadlo. Kladno si dneska nevypracovalo téměř žádnou šanci, ale snažili se nás pozlobit standardkami a i po našich přecházeli do rychlých protiútoků, ale naštěstí nic neměli. Druhý gól chyběl, ale i takové zápasy jsou.

Zdálo se, že jste šance řešili více razancí než technicky.
To bych neřekl. Třeba já jsem tu svou první šanci řešil technicky, ale brankář výborně zmenšil střelecký úhel a už tam moc prostoru nebylo. To řešení je v tu chvíli na každém hráči. Ale scházelo nám při zakončení víc klidu.

Jaký to byl soupeř?
Dobrý. Vždyť vyhráli v Boleslavi a Sparta nad nimi vyhrála díky penaltě. Ale tady jsme je do ničeho nepustili.

Na jaře jste poprvé nastoupil do základní sestavy a byl jste vyhlášen nejlepším hráčem.

Jsem rád, že jsem šanci dostal a byl jsem přínosem. Hlavně jsem rád za gól, který pomohl naší výhře.

Hrál jste z pravé strany zálohy, i když ne úplně z lajny. Vyhovovalo vám to?

Dnes už na tom až tak nezáleží. V té záloze je to o prolínání jednotlivých hráčů a jestli hraji zprava nebo zleva, s tím problém nemám. Podívejte se třeba na Rosického. Začíná napravo nebo nalevo, ale během zápasu se pohybuje všude.

Věříte, že jste si svým výkonem vybojoval místo v základní sestavě?

Tohle je věc trenéra a otázka spíše pro něj. Jeho rozhodnutí budu respektovat.