Zápas nám ukázal, že Mladá Boleslav není v oslnivé formě, ale dostala se asi šestkrát nebezpečně před naši branku a mohlo z toho být šest gólů. Dál jsme se potřebovali utvrdit v tom, že hra na jednoho útočníka nám opravdu nesvědčí (zvláště, když ten útočník nemá svůj den) a to se také povedlo. A v neposlední řadě, pokud jsme se chtěli přesvědčit, že rychlostně zaostáváme, tak jsme se o tom také přesvědčili.

Ale vážně. Je zoufalé se dívat na to, jak naše hra postrádá moment překvapení. Je zoufalé se dívat na Masopusta, který se dostane do šancí, ale tragicky si nevěří ani v zakončení, ani se mu nevedou finální přihrávky. Doležal se dostane v prvním poločase ke gólové hlavičce, ovšem nepromění.

Jovovič byl kapitolou sám pro sebe. Trávník pomalý, Považanec taky. Dnes jakžtakž ve druhém poločase Hanousek, líbil se mi těch pár minut i Acosta… jinak zmar. Všechno to začalo zbytečně ztraceným zápasem s Opavou v brněnském azylu, dnes to bylo pokračování. Nevím, zda ta prověrka alternativní stoperské dvojice, pokud Lischka neměl nějaký zdravotní problém, byla načasována dobře. Možná to byl úmysl trochu zmást případné pozorovatele z Francie či Kyjeva. Mít celý zápas územní převahu a prohrát o tři góly, to se jen tak nevidí.

Famózní byl brankář Šeda, to se musí nechat. Dvě rány chytil zázračně, dalšími třemi jsme ho trefili. Co se proboha změnilo oproti jaru? To hlavní, nehraje se na dva útočníky a chybí odvaha ve hře, která tým na jaře zdobila. Chybí Pernica, toho Hovorka zřejmě nenahradí a když se hraje ve vzduchu, ty centimetry prostě schází.

Trenér Rada jakoby chtěl bojovat se vzdušnými zámky, tvrdošíjně chce celému světu ukázat, že prostě „na jednoho“ to jde. Jde, někdy a někde – jako na Slávii, ale povětšinou na to v Jablonci nemá „materiál.“ Produktivita: podívejte na srovnání Přikryl-Masopust. Ten první moc vidět nebyl, ale dostal se do vápna a gól. Masopust v poli v první půli doslova exceloval, ale efektivita jeho hry – jedna velká nula. V poli skvělý, ale to, co má v Jablonci hrát, to vyžaduje produktivitu, slabé.

Jovovičovi, za tu dobu, co kope v Jablonci ligu, už někdo mohl vysvětlit, že nemusí v každé situaci obejít pět hráčů, že stačí jeden – jako na Slávii – a pak přesný centr. Boleslav si ho pokryla. Oba – „Jovo“ i „Maso“ umí dobře obsloužit spoluhráče ve vápně, ale to tam musí být s Doležalem ještě někdo další.

Na Chramostovi je vidět, jak by potřeboval důvěru trenéra, u Ikauniekse nevím, jestli mu někdo vysvětlil, co má hrát, kde se pohybovat, to asi moc nacvičené není. Spoluhráči ho „nevidí“ a vůbec, když trenér věří té své hře „na jednoho“, tak proč tam poté, když teče do bot, pošle útočníky tři ? Tak „na jednoho“ nebo „na tři?“ Oproti loňsku nabraly formu týmy ještě na jaře podprůměrné. Ostrava, Zlín, Bohemka, Příbram, ty body se budou rozhodně „dolovat“ hůře, než vloni.

Prohrát se pochopitelně může, ale v této situaci nechat body tonoucí Opavě a i nyní Boleslavi, tak to hoši ze Střelnice už stojí za nějaké to přemýšlení. Jedno je jasné. Tímto stylem to dál rozhodně nepůjde. A Evropa neodpouští, tak snad to ve čtvrtek v Rennes bude lepší.