Hned prvních deset minut zápasu přineslo branky, a to na obou stranách. První branku vstřelil tým Slovanu B, když byl v pokutovém území Kuželkou faulován jeden z libereckých hráčů. Rozhodčí Bílek odpískal pokutový kop, který Slovan proměnil. Jablonec se snažil vyrovnat skóre zápasu a podařilo se mu to o několik minut později. Míč byl Jabloneckými zatažen do pravé strany a nacentrován do pokutového území, kde byl Mičkal, a ten se nemýlil. Do konce poločasu měl vyložené šance především Slovan. Podařilo se mu navýšit i stav zápasu. V 17. minutě nestačila obrana Jabloneckých získat odražený balón a brankář Farský byl proti dorážejícímu hráči bezmocný. O deset minut později mohl Liberec přidat ještě jednu branku, ale rozhodčí odpískal ofsajd.
Po změně stran začal Jablonec hned se dvěma novými hráči v poli. Třetí změnou po poločase byl post brankáře, kdy jabloneckou svatyni začal hájit Dvořák. Od úvodních minut se hrálo více aktivně na domácí straně, a hráči si vytvořili také šance. Po faulu hostů to Jablonec zkoušel z přímého kopu, ale střela, kterou zblokovala postavená zeď, nebyla pro libereckého brankáře problém. Gól nepadl ani z následujících dvou rohových kopů, naopak, z toho druhého zahrozil rychlým protiútokem Liberec.
V 60. minutě došlo k dalším dvěma střídáním. V sedmdesáté páté minutě stihl ještě Soukup nastřelit břevno. Těsně před koncem druhého poločasu přišla největší šance domácích. Opět Soukup se přes obránce propracoval k bráně, obešel brankáře, ale zamířil těsně vedle brány. Šest minut před koncem dvakrát podržel tým brankář Dvořák, který dobře zasáhl. Ve 43. minutě potom na konečných 3:1 upravili liberečtí hráči.
A co k zápasu řekl trenér jabloneckého B týmu Jiří Hloušek. „Mrzí mě, že ještě v této fázi přípravy jsme museli odehrát zápas na umělé trávě. Hosté vyhráli po zásluze, ale i my jsme měli šance a byly k vidění dobré fotbalové okamžiky.“
Utkání se muselo odehrát na umělém trávníku ve Mšeně, protože hřiště ve Velkých Hamrech, kde se původně mělo hrát, bylo podmáčené. Fotbalisté B týmu budou v přípravě na sezónu pokračovat soustředěním v Rejdicích.
Branka: 7. Mičkal, Rozhodčí: Bílek, FK Jablonec 97 B: Farský (46. Dvořák), Kuželka (46. Rác), Patka, Huber, Štálík (65. Vávra), Novotný (60. Soukup), Havlásek (60. Hlubuček), Procházka, Adam, Mičkal, Moravec (46. Psyk).