FK Železný Brod – Tatran Bílý Kostel 7:0 (4:0)

O začátku byli domácí jednoznačně lepší. První gól přišel již v 8. minutě, když se v závaru před hostující brankou prosadil Novotný 1:0. Na další gól se chvíli čekalo. Ve 25. minutě Makula prostrčil míč středem hřiště na Svobodu, který obešel brankáře a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Ve 32. minutě přišla naprosto totožná situace se střelcem Pickem 3:0. Ve 36. minutě se přesně trefil z 22 metrů Maryško a bylo to 4:0. V závěru prvního poločasu domácí překombinovali několik dalších šancí.

Železný Brod na domácím hřišti porazil v zápase krajského přeboru  Bílý Kostel 7:0.
FOTO: Gólů jsme mohli dát i deset, má jasno kapitán Brodu

Ve druhém poločase se hrál za rozhodnutého stavu trochu volnější fotbal. Brod měl několik dalších šancí, ale prosadil se až v 61.minutě, kdy Svoboda před prázdnou brankou vybídl ke skórování Hlouška 5:0. Bránění Brodu v druhém poločase bylo dost často velmi lehkovážné, a tak i hosté měli asi čtyři šance ke skórování. Gólů se diváci dočkali až v samém závěru, když se v 88.minutě prosadil Kotlár 6:0 a v 90. pak Hloušek, který uzavřel na konečných 7:0. Brod zvládl roli favorita naprosto přesvědčivě. „Tentokrát to byla pohodová výhra.“ uvedl za Brod sekretář klubu Kletečka Jaroslav.

Ilustrační foto
Áčko Hamrů rozstřílelo Frýdlant

Střelci branek: Novotný, Svoboda, Picek, Maryško, 2x Hloušek, Kotlár,
Rozhodčí: Klimpl, ŽK: 1:2. Diváků: 108.
Sestava Brodu: Kopal, Aubrecht (46.min. Kotlár T.), Šilhán, Novotný, Král, Picek, Vanc, K. Makula, Maryško (65. Kysela), Hloušek, Svoboda (74. Šefr).