Slávie hrála lépe než na jaře
Trenér Komňacký zvolil osvědčenou sestavu z cizího hřiště, tedy s vysunutým Lafatou, jehož měli podporovat Michálek se Žofčákem a zvláště Klapka. Hned po několika sekundách se prodral středem jablonecké obrany Necid a dal gól, chybně zvednutý praporek hosty od pohromy uchránil.
Tomáš Necid se sebevědomím milionové posily moskevského CSKA režíroval ofenzívu Slávie a další Tomáš, tentokrát Huber, na svého ještě jarního spoluhráče prostě nestačil. Slávie byla lepší než ta, se kterou na jaře uhrál Komňackého tým remízu. Hrála, co potřebovala při vědomí čtvrteční pohárové Evropy. A měla Necida, to rozhodlo.

Domácí podržel brankář Vaniak
Jablonec hrál podle svých podzimních not, po rozpačitém začátku se hráči osmělili ke standardnímu výkonu a byly z toho čtyři dobré brankové příležitosti. Jenže v bráně stál jistý Vaniak a ten byl nad síly jabloneckých střelců, ať už to byli Zábojník, Krejčí. Měli větší přehled jako v případě Pavlíka či praporek sudího, co odepřel po akci Michálka gól Kafařovi. Ale ti pomezní se vůbec činili. Necidovi neuznali dvakrát míč v síti jako regulérní, ačkoli v jednom případě to byl omyl, ale to už jsem zmínil.

V tabulce pravdy je Jablonec na nule
Jablonec je na nule. Na nule v tabulce pravdy, takže nastávající zápas s Viktorkou má svoji důležitost při odpovědi na otázku, kam tým trenéra Komňackého nařídí kormidlo. Mužstvo však má rezervy hlavně v zápasech, kdy bude muset tvořit. Pavlíkova parketa je před stopery a je otázka, kdo bude schopen hrát jeho partnera ve středu pole. Loučka na to zatím nevypadá, mladíci se zdají jakoby uspokojení svou účastí v kádru a na hřišti se dravostí zatím příliš neprojevují (Valenta, Eliáš, Hloušek) – no a další hráč se v kádru zatím nejeví.

Lafatovi by určitě na hrotu prospěl důrazný partner, protože Lafi zatím není v optimálním fyzickém i zápasovém zápřahu a soupeři se navíc na něho zaměřují s typicky českou destruktivní důsledností. Ale to určitě Komňacký vidí také.

Já jenom doufám, že ten „kladenský prvopoločasový propadák“ se již opakovat nebude, protože s bojovností nejdál dojdeš a to by profesionál měl mít v hlavě stejně jako desatero. Ale ví vůbec v dnešním světě někdo, co je to desatero?

Bratrovražedný boj pro Josefa
Béčko v bratrovražedném souboji trenérů Hloušků na Astonce v Mladé Boleslavi nechalo další tři body a je nejvyšší čas svoji povětšinou dobrou hru přetavit i v body. A zde platí totéž, co jsem zmínil nahoře. Hráči rádi mluví o tom, jak je nutné jezdit po zadku. To je dobře, že o tom mluví. Teď půjde také o to, aby vůbec věděli, o čem mluví.
Autor Jaroslav Hrabák