Patrik Bednář kope už pět let za fotbalový klub ve Cvikově. Na dva roky si odskočil do Kamenice, ve cvikovské kabině je ale spokojený. Pokud se ho zeptáte, jak začal s fotbalem, nebude to tradiční odpověď, na kterou jsme zvyklí. „S fotbalem jsem začal až kolem dvanácti let, kdy jsem skončil s hokejem. Táta mě vzal na trénink do Nového Boru. Fotbal jsem předtím moc nemusel a vlastně mi ani moc nešel. Postupem času jsem mu ale přišel na chuť. Bydlel jsem ve Skalici, takže si mě všiml trenér tamních žáků. Pomohl mi, abych si fotbal zamiloval a připravil mě do dalších let směrem do dospělého fotbalu,“ vzpomíná na své začátky 28-letý Bednář.

Patrik Bednář kope I.B třídu v klubu FK Cvikov.Patrik Bednář kope I.B třídu v klubu FK Cvikov.Zdroj: soukromý archivS dvouletou pauzou, kdy si odskočil do Kamenice, je Cvikovu věrný pět let. „Pro Cvikov jsem se rozhodl kvůli partě lidí, která se točí kolem fotbalu. Hlavně to bylo kvůli zázemí, na které jsem si nikdy nemohl stěžovat,“ připomněl. Bude současnému klubu věrný i v dalších letech? „Těžko říct, člověk nikdy neví. Momentálně ale nemám v plánu něco měnit,“ doplnil.

Leckde bojují amatérské fotbalové kluby s nedostatkem hráčů, chybí mládež, někde i finance. Jak je to podle Bednáře ve cvikovském fotbalovém klubu? „Řekl bych, že jsme v takovém přerodu. Je to způsobené jak trvajícími zákazy, tak odchodem několika kluků. Do budoucna je to ale na dobré cestě. Už jsem zmínil zázemí a právě tu partu lidí, které se tady o to všechno stará,“ zdůraznil.

Cvikov aktuálně hraje krajskou I.B třídu, skupinu západ. „Je to vyrovnaná soutěž, kde může opravdu každý porazit každého. Záleží na okolnostech. Třeba v jakém počtu a rozpoložení se jednotlivé týmy zrovna sejdou,“ podotkl Bednář.

Nižší fotbalové soutěže se minulý rok v říjnu zastavily, dohrání aktuální ročníku je nejisté. „Nedá se nic dělat. Myslím, že lidem nechybí jenom fotbal, ale sport jako takový. Nezbývá než doufat, že se vše brzy vrátí do normálních kolejí. Na druhou stranu si nemyslím, že se letošní sezona ještě nějak dohraje,“ zakroutil hlavou.

Zákazy, opatření, omezení pohybu. Vládní nařízení lidem nevoní, kord sportovcům. Jak se se vším pere právě Patrik Bednář? „Každý si o tom myslí své. Přes zimu jsem se našel v běžkách. Jizerské a Lužické hory patří k nejlépe upravovaným trasám, takže jsem byl vlastně celou zimu někde v horách. Teď, když slezl sníh, bude čas na kolo a kolečkové brusle,“ prozradil své aktuální sportovní aktivity.

Na závěr přišla otázka na fandění. Je to Sparta? Nebo Slavia? Omyl! „Jednoznačně Slovan Liberec,“ dodal Bednář.