Do Brodu přijel tým Mšena, kterému Brod pomohl k záchraně v posledním kole minulého ročníku krajského přeboru, když vyhrál v Hejnicích.

V týmu soupeře nastaly v létě velké změny a tak byli hosté jednoznačnými favority zápasu. Za dohledu předsedy fotbalového svazu mělo Mšeno hned ve 3. minutě šanci, ale obrana Brodu stihla odvrátit. V 11. se blýskl pěkným zákrokem při střele Šilhána hostující Masařík. Brod po většinu zápasu bránil a až na jednu střelu z dvaceti metrů, která skončila na břevně, Mšenské do větších šancí nepouštěl. „Ve 34., bohužel, přišel zásadní moment zápasu, kdy rozhodčí Zlatník doslova vykouzlil pokutový kop ve prospěch hostí. Dokonce hráči Mšena kroutili hlavou. Nicméně nabídku s povděkem přijali," uvedl za domácí Jaroslav Kletečka.

ŠANCE BYLY BEZ GÓLŮ

A Rozkovec k tyči dostal hosty ze skandální penalty do vedení. Další průběh zápasu byl stejný. Silné Mšeno hrálo a Brod pozorně bránil. Šanci měl hostující Pelta, ale Kopal byl lepší. „Jednou nám pomohlo břevno, když naši hráči diskutovali a hosté bez písknutí rozhodčího rozehráli přímý kop a vystřelili z třiceti metrů," popsal další situaci Jaroslav Kletečka. Kopal stihl reagovat a vytlačil míč na břevno. V 88. měl Brod velkou šanci vyrovnat, ale Šimek hlavičkoval pouze do středu branky a Masařík body hostům zachránil.

ROZHODČÍ NENASTAVIL

Avizované minutové nastavení se nekonalo a po třiadvaceti vteřinách sudí zápas ukončil. Po jeho skončení frustrovaný Kotlár řekl rozhodčímu upřímnou větu, za kterou obdržel červenou kartu. „Mšeno vyhrálo zaslouženě, ale takto to nemá zapotřebí," připomenul Jaroslav Kletečka.

POTVRDÍ TO ZÁZNAM

„My jsme neproměňovali šance. Vítězství bylo zasloužené. Domácí mohli ze standardní situace v 90. minutě výsledek změnit. A nesmyslná penalta? Ať si pustí záznam a uvidí. To mne právě mrzí. Za celý zápas nevystřelili na bránu a ohrazují se penaltou," uvedl trenér hostujícího týmu Jaroslav Vodička.

Sestava Brodu: Kopal, Makula, Maryško, Kovář, Šilhán, Aubrecht, Picek, Šimek, Kotlár T., Holeček, Salaba, Šefr M. (89. Štastný).

Sestava Mšena: Masařík, Váňa, Bém, Chropůvka (90. Daniel), Rozkovec, Krejčík, Pelta (90. Hartman), Helm, Vrabec, Halama,, Štemberk.

Rozhodčí: Zlatník. ŽK: 1:2. Diváků: 80.