Jablonecké loučení s letošním ročníkem, byť se nevyhrálo, bylo úspěšné. Nejprve trenér Klucký „vystrašil" fanoušky sestavou.

Jablonec – Teplice 0:0
Chyběla největší jarní opora, Vít Beneš, jehož jablonecké dny jsou sečteny.
Vít změnil agenta a rád by hrál od příští sezóny v zahraničí. Nebo ve Slavii? To ukáží další dny. Jeho místo na stoperu zaujal Tomáš Hübschman a na pravém beku docela překvapivě dostal přednost před ofenzivním Jankovičem spíše defenzivní stoper Marek Kysela.
Tomáš Hübschman odkopal stopera výborně a vytvořil s Pernicou výbornou dvojici. Také Marek Kysela se na kraji snažil. Dlouho ligu nehrál, ale kopal skutečně dobře.

VYSLOUŽILI SI POCHVALU
Jarda Zelený je muž velkých výkonnostních kotrastů. Tentokrát trefil ten pozitivní. Uprostřed pole doslova kraloval Michal Trávník.
Byla radost se dívat na to, jak dlouho postově opomíjený hráč, hraje-li „na svém", tak čeho je schopen. To může být dobrá zpráva pro trenéra Lavičku před nadcházejícím ME hráčů do 21 let.
On ten mančaft zahrál tentokrát skutečně dobře. Muziku tvrdil Vojta Kubista. Škoda té žluté. Byla osmá. A nejen v Karviné, ale i v prvním podzimním kole bude chybět.
Zápasu prospělo, že ani Teplice nepřijely do Jablonce jenom bránit. Postavily do základu loučícího se Vachouška. U mnoha důležitých míčů byl běhavý Soungole. Já nevím, jestli jste si všimli, ale osmnáctiletý Alex Král je určitě pro teplickou budoucnost jistou nadějí.
Před sebejistým Grigarem mnoho nedovolili vysocí stopeři Šušnjar s Jeřábkem. A tak není divu, že jablonecká ofenzíva to před Grigarem lehké neměla, byť zvláště Martin Doležal bojoval velmi srdnatě.

HRUBÝ SI ALE PORADIL
Pověst zlého teplického muže Ljevakoviče je ta tam. Těch osm očekávaných karet, z toho letos nic nebude. A co víc. „Leva" nakonec měl šanci zápas rozhodnout. Vlasta Hrubý však byl proti.
Exjablonecký Honza Vošáhlík byl u lajny docela utopený, byť také on byl hráčem blízko gólu. Naštěstí s jeho balónem si výborně Hrubý poradil.
Teplickým mužem jara je bezesporu Martin Fillo. Ale jablonečtí krajní beci se na připravili dobře. A tak diváci viděli řadu skutečně pohledných akci.