V dalším utkání I. B třídy západ se fotbalisté Jiskry Mšeno B představili na hřišti čtvrtého týmu tabulky, ve kterém působí mnoho bývalých hráčů mužstev z Turnova či Sedmihorek.

ZAÚTOČILI ALE HOSTÉ

Toto mužstvo je velmi zkušené a zvlášť doma není zvyklé prohrávat. Do první šance se však dostala Jiskra. V 9. minutě zacentroval Živěla a osamocený Šourek ale z malého vápna hlavou přestřelil. V 15. minutě se k první akci už ale dostali domácí. A ta ovšem hned skončila gólem.

Hosté špatně odkopli míč, ten se dostal na kraj, odkud zacentroval domácí hráč a nikým neatakovaný Minář rozvlnil síť za Branišovými zády a dal na 1:0 pro domácí. Tento gól však hosty nepoložil a Jiskra i nadále hrála aktivně. Několik slibných šancí se ale nepodařilo zakončit gólem. Na druhé straně je třeba říct, že do poločasu měla Jiskra dvakrát štěstí při šancích Pěnčína. Jeho hráči nastřelili tyč hostující branky a zvlášť druhá šance volala po gólu, když domácí útočník netrefil zcela prázdnou branku. S výsledkem 1:0 pro domácí se šlo tedy do kabin.

JISKRA SE PROBOUZELA

Do druhého poločasu Jiskra nastoupila bázlivě a deset minut to vypadalo, že čeká na druhou trefu domácích. Ti však tuto slabou chvilku nevyužili. A to se jim stalo osudné. V 55. minutě vybojoval hostující Matoušek míč a přesnou kolmicí vysunul Filipa, který sám proti brankáři nezaváhal. V 62. minutě se hostující tým ujal vedení, když po přesném přenesení hry postupoval sám na branku domácích Živěla. Svou šanci neproměnil, ale vyražený míč do branky uklidil Pešat na 2:1 pro hosty. Domácí se snažili o vyrovnání, ale dobře hrající obrana hostí jim toho moc nedovolila.

BRANIŠ SI PORADIL

V 68. minutě jim unikl domácí útočník, ale Braniš si s touto šancí bravurně poradil. V 81. minutě diváci viděli nejhezčí moment utkání, kdy Pešat obešel několik protihráčů a z vápna potom nechytatelně zavěsil do šibenice na 3:1 pro hosty. Po této brance se domácí probudili a zle zatápěli hostující obraně. V 83. minutě fantasticky zachránil Braniš, kdy nadvakrát zlikvidoval hlavičku Pěnčínských z malého vápna.

V 86.minutě však domácí po rohu snížili na 3:2, ale to bylo vše. Utkání tímto výsledkem skončilo a hosté si do Břízek odvezli nečekané, ale zasloužené vítězství.

KLUCI JSOU SUPER PARTA

Trenér hostujícího týmu Miroslav Braniš po zápase řekl: „Dnes jsem opět spokojený. Až na desetiminutovku ve druhém poločase jsme hráli to, co jsme chtěli. Kluci bojovali na doraz. A i když jsme byli trochu poslepovaní, vybojovali jsme důležité vítězství. Musím pochválit celé mužstvo. Od brankáře až po zdravotníka… Je vidět, že v tomhle mužstvu je síla. A čeho si nejvíc cením je to, že kluci jsou taky super parta."

Příští sobotu jedou svěřenci Miroslava Braniše opět na hřiště soupeře. V sobotu 14. května od 17 hodin budou hrají v Hodkovicích.

Sestava: Braniš ml., Škvor, Šourek, Hýř, Novotný, Matoušek, Pešat, Janovský, Živěla, Filip, Pokorný. Střídali: Hollmann a Horna. Branky: 2 Pešat a Filip.