FK Jablonec – MFK Karviná 4:1 (2:0)

Do druhého poločasu vstupovaly týmy za stavu 2:0. Do konce zápasu pak v pohodě hrající Radovi borci přidali další dva góly. Úkol splněn, potvrdil stav na ukazateli 4:1 po závěrečném hvizdu rozhodčího. A ten ještě utkání o dvě minuty prodloužil. Branka Karviné byla už jen kosmetickou úpravou.

A jak to viděli trenéři?

Za hosty Roman Nádvorník:
Hodnotí se mi utkání těžce. Myslím, že jsme do zápasu vstoupili dobře. Do třicáté minuty jsme měli dvě šance, Jablonec jednu. Ale to, co jsme vyvedli potom, kdy jsme domácím darovali gól, to se nevidí na žákovské úrovni. Jablonec to posadilo do sedla. Dostali jsme pak hloupý gól do kabiny, který už neměl vůbec přijít. Druhý poločas jsme zase začali hrát, pak jsme dostali další branku. Trápí nás individuální chyby v obranné části, na balonu, s balonem, směrem dopředu. Nebyli jsme zalezlí, snažili jsme se pracovat. Ale to, co dokážeme vytvořit směrem dozadu, to je něco neuvěřitelného. Zápas, který do třicáté minuty vypadá úplně jinak, nemůžeme takhle dohrát!

Za domácí Petr Rada:
Jsem rád, že jsme vyhráli. Vstoupili jsme ale do zápasu zase tím, že jsme neproměnili dvě velké šance. To nás teď v zápasech provází. Po nich jsme se mohli dostat do problému, které jsme dvakrát ale přečkali a podržel nás gólman. Mohli jsme klidně i prohrávat. Ale přežili jsme. Udávali jsme tempo hry. Soupeř hrozil z brejků, snažil se o důslednou obranu. První gól jsme dali, když udělal chybu, dávali malou domů a Chramosta ji využil. A branka před koncem poločasu nás uklidnila. Hráče jsem upozorňoval ale, že se Karviná určitě bude snažit s výsledkem ještě něco udělat. Dostali jsme se do vedení 3:0, měli jsme další tři čtyři vyložené šance. Bohužel jsme je neproměnili. Mrzí mě, že jsme ale dostali zbytečný gól a neudrželi jsme nulu. Gól jsme dostali zbytečně. Ale vyhráli jsme zaslouženě. Je vidět, že Karviná není v takové pohodě a že na hráčích leží deka. Já jsem spokojený, že jsme se posunuli výš. To, co nás provází ve všech dosavadních zápasech, je stále neproměňování šancí. Zatím neplatí to, co na jaře, že do čeho jsme kopli,z toho byl gól. Ale jsem rád, že jsme vyhráli.

Branky: 28. Chramosta, 45. Doležal (Trávník), 53. Masopust (Chramosta), 72. Janečka (vla.) – 90. Budínský (Wágner)
Karty: 66. Budínský (KAR)

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 8:9. Rohy: 5:6.

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Lischka, Břečka, Matěj Hanousek – Hübschman (C) – Masopust (74. Janković), Trávník, Jovović (79. Považanec) – Doležal (68. D. Ikaunieks), Chramosta.
Náhradníci: Hanuš – Hovorka, Janković, R. Acosta, V. Kubista, Považanec, D. Ikaunieks.

MFK Karviná: Berkovec – Čolić, Janečka (C), Kocsis (46. Šisler), Tusjak (79. Guba) – Mertelj – Jan Moravec, Panák (59. Suchan), Budínský, Letić – Wágner.
Náhradníci: Pastornický – Lingr, Šisler, Guba, Ramírez, Weber, Pavelka, Suchan.

Rozhodčí: Nenadál – Arnošt, Caletka.