FK Rynoltice – FC Pěnčín 2:0 (1:0)

K dohrávce 15. kola I. A třídy LK vyrazil tým Pěnčína na hřiště vedoucího celku tabulky FK Rynoltice. „Hřiště je spíš nakloněná rovina, kde je značné převýšení od brány k bráně a od pomezní čáry k té druhé. A když se k tomu přidala i celková hrbolatost trávníku, tak myšlenky na pohledný kombinační fotbal vzaly za své,“ zamyslel se před utkáním trenér hostů Luboš Pumrle.

Ilustrační foto.
Kvalitní hra byla vidět pouze v první poločase

Domácí se nakopávanými balóny snažili za obranu hostů vysunout své krajní ofenzivní hráče, kteří se pak pokoušeli centrovat balóny do nebezpečného prostoru před pěnčínskou branku. Po jedné takové situaci odhlavičkoval míč na tyč branky hostů Matějček, ale z další obdobné situace už Pěnčín inkasoval, kdy se trefil hlavou do vlastní sítě stoper Petr Heinrich. „I my jsme si vypracovali několik šancí, ale pokusy Huška, která byla více než stoprocentní, Nemyrovského a Pumrleho v síti domácích neskončily,“ popsal vývoj zápasu trenér.

Do druhého poločasu vstoupil Pěnčín aktivně a na dlouhé minuty zamkl domácí před jejich šestnáctkou. Ale, bohužel, se nám nepodařilo z připravených střel a šancí dosáhnout vyrovnávací branky. Postupně se začala na naše kopačky vkrádat frustrace a náš nápor začal ochabovat a po jedné nedohrané situaci Ference na pravé straně hřiště po výkopu našeho brankáře Pivrnce domácí založili v 72. minutě rychlý útok do otevřené obrany. A střelou zpoza vápna z levé strany na přední tyč zvýšili na 2:0,“ popsal další využitou gólovou šanci domácích Luboš Pumrle.

Fotbalisté brněnské Zbrojovky prohráli popáté v řadě, tentokrát 27. kole první ligy podlehli Jablonci 0:3.
Komentář Jaroslava Hrabáka: Po Brnu, hoši, hurá na Slavii

V tu chvíli bylo o vítězi tohoto utkání téměř rozhodnuto, protože hosté již neměli hlavně morální sílu na zvrácení dvougólového manka. A tak na hřiště poslal Pumrle hráče z lavičky, aby také nasáli atmosféru zápasu, na který dorazilo početné domácí publikum. A utkání se už jen dohrávalo a znamenalo pro Pěnčín první jarní porážku.

„Doplatili jsme na neproměňování vypracovaných šancí a dostali jsme dva smolné laciné góly. Ale herně jsme po většinu zápasu byli lepším týmem. Fotbal je však o gólech a ty dnes dali se štěstí pouze domácí a upevnili si vedoucí pozici v tabulce,“ zkonstatoval trenér hostujícího celku.

Sestava: Pivrnec, Heinrich, Lang, Matějček J., Zapadlo, Pumrle, Matějček P., Nemyrovskyy, Záveský, Ferenc, Hušek
Střídali: Řezníček, Karaqi, Ondrejčík