Pondělní dohrávka mezi FK BAUMIT Jablonec a nováčkem ze Slovácka uzavře program druhého kola fotbalové ligy.

Zatímco Severočeši před týdnem na startu nové sezony remizovali v Českých Budějovicích, hosté doma podlehli v divokém zápase Plzni 2:3 a na svůj první bod stále čekají.

Jablonec chce navázat na úspěšnou domácí bilanci z minulé sezony.

„Čeká nás nováček, který má entuziasmus, ale i propracovanou defenzivu a Švancaru na hrotu útoku. Start chceme doma ale každopádně zvládnout,“ prohlásil kouč Baumitu František Komňacký.

Před týdnem se Jablonec prezentoval na jihu Čech solidním výkonem, vyšla mu především pasáž na přelomu obou poločasů. „První zápas ukázal, že máme určitou kvalitu. Na druhé straně tam byly i chyby. Zhruba prvních 25 minut druhého poločasu jsme hráli to, co bychom chtěli hrát,“ dodal Komňacký.

Jeho protějšek Josef Mazura věří, že se Slovácko otřepalo z domácí prohry s Plzní a z Jablonce neodjede s prázdnou. „V útočné i přechodové fázi jsme odehráli dobrý zápas. Mrzí nás individuální chyby v defenzivě, které nás stály body. Pokud zpřesníme a zagresivníme obrannou fázi a budeme nebezpeční i dopředu, tak se nemusíme ničeho bát, i když Jablonec je kombinačně velice dobré mužstvo,“ uvedl Mazura.

Slovácko v Jablonci jen jednou získalo všechny tři body a podobně neúspěšnou bilanci mělo i v posledních venkovních utkáních před pádem do druhé ligy. Prohrálo čtyři závěrečné duely na hřišti soupeře a s nejvyšší soutěží se rozloučilo porážkou 1:3 právě na jabloneckém stadionu.

Slovácko v minulé sezoně skončilo v druhé lize na desáté příčce a fanouškům dělalo radost především senzačním tažením v domácím poháru, kde se dostalo až do strahovského finále.

Klub se ale na konci druholigové soutěže dohodl s postupující Čáslaví, od které odkoupil za osm milionů ligovou licenci. Slovácko se tak po dvouletém čekání a rovných 788 dnech opět vrátilo mezi ligovou elitu.

A to s jasným cílem. „Chceme se stát důstojným účastníkem soutěže a příjemným osvěžením ligy. Chceme být divácky atraktivním týmem, který v každém utkání odvede maximální výkon,“ přál si před startem sezony klubový ředitel Vladimír Krejčí.

Soupiska ligového nováčka prošla mezitím velkými změnami. Sedm odcházejících fotbalistů - Matůše, Stýskala, Kazára, Görnera, Reinberka, Sládka a Holuba nahradili zkušení borci Švancara, Urbánek, Valenta, Struhár, Abrahám a Kubásek, a hostování Clebera se nakonec změnilo v přestup.

Zápas začne v pondělí v Chance Aréně v 17.30 hodin, přímý přenos bude vysílat ČT2.

Předpokládané sestavy:
Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Krejčí - Haurdič, Loučka, Pavlík, Kovařík - Lafata, Vošahlík.
Slovácko: Filipko - Randa, Němčický, Formánek, Urbánek - Fujerik, Valenta, Abrahám, Cleber - Chmelíček, Švancara.
Absence: Klapka (nemoc) - Gonda (zranění).