Je čas bilancovat, skončily fotbalové soutěže krajského přeboru, I.A třídy, I. B třídy východ a západ, okresní přebor i okresní soutěž. Týmy mají pár měsíců čas na to, aby zhodnotily, jak ve svých soutěžích dopadly. A nepodcenily ani zimní přípravu. Nad výkony mužstva Pěnčína se zamyslel prezident klubu Jaroslav Strnad.

Splnil tým v podzimní části soutěže to, co si předsevzal?

S umístěním týmu jsme po podzimní části spokojeni, neboť jsme bodově na děleném druhém až čtvrtém místě tabulky. A první Držkov je na „dostřel" dvou bodů. Měli jsme utkání, která snesla přísnější měřítko a hra byla pohledná, jako například naše poslední utkání s Velkými Hamry, kde se hrál fotbal na úrovni I. A třídy. A pak přijde „holomajzna" na kterou se nedá dívat.

Který soupeř byl nejnáročnější?

Nejnáročnějším soupeřem byl pro nás již tradičně Držkov, který nás tradičně porazil na našem hřišti 1:0. Byla to zbytečná porážka, ovšem opět jsme se na soupeře sešli ve velmi „nestandardní" sestavě. Ale i tato sestava byla schopná „neprohrát".

A se kterým vítězstvím jste si naopak byli jistí?

V soutěži jsme si nebyli ani jednou jisti vítězstvím, soutěž je vyrovnaná a my jsme toho příkladem. Prohráli jsme s posledním Harrachovem, ale zase jsme nevěřili ve vítězství v Horní Branné. A tam jsme vyhráli 1:0.

Má mužstvo rezervy, které dosud nevyužilo?

Mužstvo má mnoho rezerv a to hlavně v tréninkové morálce, ale to mají asi všechna mužstva. Zranění a pracovní povinnosti hráčů dnes ovlivňují všechny amatérské soutěže nejen ve fotbale .

Plánujete na jaro nějaké posily?

Momentálně se zdá, že máme široký kádr sedmnácti hráčů, ale asi to nestačí. A byla utkání, kdy jsme neměli nikoho na lavičce náhradníků. A tak se pokusíme získat jednoho dva hráče.

Kdo byl nejlepším střelcem?

Jak už jsem zmiňoval, tak naše sezóna měla někdy dvě tváře, někdy se dařilo a někdy to byla hrůza. Bylo to hodně ovlivněné, jak jsme se sešli, a hlavně v každém mužstvu je tzv. rozdílový hráč. A u nás to byl jednoznačně Luboš Pumrle, který patří k nejlepším střelcům mužstva, je morálně vítězný typ a podle mě je to jeden z nejlepších hráčů této soutěže, nevyměnil bych ho ani za Jirku Vágnera z Držkova, po kterém jsem kdysi toužil.

Jaké má fotbal u vás podmínky?

Na Pěnčíně jsou v tuto chvíli slušné podmínky pro fungování oddílu jako takového. Hřiště máme díky správci a příznivému počasí ve velmi dobrém stavu. Získali jsme mládežnické trenéry a pořád držíme mládežnické soutěže u těch nejmladších. Máme určitou spolupráci s Velkými Hamry, které jsou v této chvíli po FK Jablonec nejlepším týmem okresu a to po všech směrech, jak sportovních, tak svým rozvojem.

Čeká hráče nějaká odměna?

Na konci soutěže jsme si udělali naši tradiční rozlučku, která je vždy nadstandardní, a je to taková odměna za jejich výkony. Nechceme hráče odměňovat finančně. Když budou mít zájem, tak jim rádi zajistíme soustředění. A teď se zamýšlím nad nějakým novým sportovním oblečení.

Pokud hrajete o postup a podaří se to, postoupíte do vyšší soutěže?

Tak jako ve dvou minulých ročnících se pokusíme soutěž vyhrát. Ale nejsem si jistý, zda bychom chtěli postoupit. Finančně by pro nás nebyl problém ani krajský přebor, ale čím déle jsme v I. B třídě východ, tím více zjišťujeme, že je to pro nás ta nejlepší soutěž.

Vím, že vinu máme i my. Ale kdyby bylo v I. A třídě více mužstev z Jablonecka, tak bychom tam v případě možnosti „šli". Ovšem v tuto chvíli se nám tam opravdu nechce. To není z obavy před porážkami, kterých bychom měli na kontě asi víc, než je tomu v I. B třídě východ.