Bravo! Počasí hrozilo katastrofou, temné mraky a bouřlivé přeháňky odradily asi „mraky“ fanoušků, ale kdo přišel, byl z jabloneckého týmu nadšený! A i to počasí to asi přimělo k tomu, aby během zápasu až na chvilku před poločasem ukazovalo svoji lepší tvář. Plzeň byla jasně favoritem. V Jablonci to umí. Vzpomeňme vloni, jak domácí své hosty z města piva doslova cvičili, ale na body to nestačilo a to trvalo plných devět let! Trenér Vrba postavil, snad až na Petrželu, svoji „starou gardu“ a to se mu asi vymstilo. Těm chyběla nejen vyšší motivace, ale i rychlost a asi trochu šťáva.

Pískat dneska Plzeň, to vždy zavání ostudou rozhodčích, kteří ji pod Berbrovou taktovkou drží nad vodou zápas co zápas. Sudí Franěk to, stejně jako jeho předchůdci, v Jablonci předvedl také. Svým pojetím k úrovníi zápasu přispěl, dal hře volných průběh, ale: v 8.odpustil jasnou penaltu za faul Hubníka na Masopusta, ve druhé půli unikl za faul žluté Krmenčík, jeho šlápnutí na Hovorku bylo „žluté“ minimálně. Smutné je, že penaltový zákrok zkoumal i s pomocí videa, u kterého kraloval jeho kolega Adam. Ale zkrátka na Berbrovu Plzeň je i video krátké. Kdyby komisí vedl Polák Listkiewicz a ne neviditelný Chovanec, určitě by oba neunikli trestu, protože to video zesměšnili. Apropos, Chovanec, ten ze sebe nechal udělat přijetím funkce předsedy sudích jenom užitečného idiota, zdá se.

Tým trenéra Petra Rady pokořil na Střelnici Plzeň, kterou porazil v dalším zápase Fortuna ligy 3:0.

K fotbalu: na place doslova exceloval Michal Trávník. Takhle jsem ho v životě hrát neviděl. Zaujetí, fotbalovost, soubojová zasekávačka a la Aguero, to z tohoto postavou malého hráče udělalo velikána fantastického fotbalového představení. Po krátkých rozpacích se mu poprvé v jabloneckém dresu přiblížil i Považanec a vzhledem ke zranění Doležala se předvedl velkým výkonem i Chramosta. Doležalovo zranění odsoudilo jablonecký tým k tomu, aby místo občasné nakopávané hrál spíše fotbal, kombinační fotbal a diváci mnohdy nevycházeli z údivu, jakou tím rozehráli domácí doslova exhibici. Obranu tmelil skvěle Hovorka, o kolegovi Lischkovi už začíná šilhat i Šilhavý, no prostě paráda!

Naprosto fenomenální partii sehrál Tomáš Hübschman, nejstarší hráč na place. Byl to snad nejlepší výkon mužstva pod trenérem Radou, výkon podložený velkou pracovitostí, bojovností, byla i v ochozech cítit radost ze hry, no prostě úžasný podvečer. Sluší se připomenout aktéry této fotbalové nádhery – Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek – Hübschman – Masopust (73.Kubista), Trávník, Považanec, Jovovič (90.Acosta) - Chramosta (83.Ikaunieks). Zkrátka Plzeň včera v jabloneckých hospodách určitě chutnala.

Plzní liga nekončí. Pohárový zápas Mol Cupu v Pardubicích byl přeložen na říjen, a tak další jablonecké vystoupení se uskuteční v Teplicích, kde zřejmě brzy skončí trenér Šmejkal. No a poté, ve čtvrtek 4.října ve 21 hodin, se na Střelnici představí Dynamo Kyjev, tak ať hlavně nemrzne a nesněží!