JAROSLAV HRABÁK

Trenér Petržela se ani v dalším zápase nedočkal, aby jeho svěřenci nedali na Letné gól. To Jablonec po kanonádě v lize, kdy nasázel tehdy debutujícímu Petrželovi čtyři kousky, to tentokrát tak jasné a ani pohledné neměl.

 Trenér Rada dal důvěru své osvědčené sestavě, a tak otázka zněla: zlomí tým své „bezgólové“ období?  Nejdřív to vypadalo, že ne, zvláště když si Chramosta neporadil sám před Zlámalem s jeho zákrokem. Ale nakonec památná 28.minuta a v ní výtečné představení v podání dvojice Doležal-Masopust, kdy přesný centr a razantní náběh a hlava rozhodly o postupu. Zlámal si na míč asi sáhl, ale ten přesto skončil v síti! A Masopust se stal hrdinou dne.

 Byl to takový zápas nezápas. Ligu připomínal jenom v první půli, zato ta druhá byla doslova k nekoukání. Nepřesností desítky, přihrávky, no spíš nepřihrábly, a tak se Jablonečtí potili až do konce. Dvakrát skvěle zasáhl Hrubý a nakonec to tedy dopadlo dobře. Jinak zápas rozhodně žádnou fotbalovou podívanou nebyl a vůbec neodpovídal tomu, že se hraje semifinále českého poháru. Ale na to už je zapotřebí raději zapomenout a připravit se na Liberec.

 Pokud Slovan spustí i na Střelnici to svoje fotbalové či spíše nefotbalové „kung fu“, tak to tedy bude „podívaná“ a s tou hrou „v rukavičkách“, kterou Jablonec praktikoval ve Zlíně (fauly 19:5), tak to by asi dobře nedopadlo.

Ale zápas slibuje velkou podívanou, situace v tabulce je jasná. Oba týmy potřebují vyhrát, plichta je málo a pro Jablonec by byla škoda, kdyby své skvělé jaro nekorunoval nějakým tím fiftýnem právě proti odvěkému rivalovi.

Každopádně: Radovu týmu kompliment, gratulace, postup do finále poháru je fantastický úspěch a to už nikdo hochům ze Střelnice nevezme.