Jablonečané na podzim prohráli v jihočeské metropoli 1:2 a tentokrát by svému soku porážku rádi oplatili. Během čtrnáctidenní reprezentační přestávky Jablonečané dobili baterky.

„Potrénovali jsme, dávali jsme se zdravotně dohromady a někteří si zahráli za béčko. Takže na jednu hráči stranu načerpali sílu, na druhou stranu získali chuť, a věřím, že se to v nedělním zápase,“ sdělil jablonecký trenér František Komňacký a dodal. „Připravovali jsme se na nejbližší zápasovou triádu, tedy sérii tří zápasů s Budějovicemi, Brnem a Libercem, a ta nám napoví o co vlastně nám v sezóně muže jít.“

Do nedělní zápasu nemohou nastoupit zranění borci Špit, Vukovič a Eliáš. "Pavel již lehce trénuje, ale na zápas to ještě není,“ informoval o lepšící se situaci kolem Eliáše jablonecký kouč. V sestavě, kromě jedné vynucené, žádné změny nenastanou. „Zábojník dostal v minulém zápase žlutou kartu, takže ten hrát nemůže,“ pravil závěrem Komňacký.

Českobudějovické Dynamo má s jabloneckým fotbalem velice bohatou historii. Vždyť to byli právě Jihočeši, kteří před léty začali posilovat jablonecký fotbal. Tím prvním byl Jirka Vávra, po něm Pavel Bartyzal či Josef Frydrych, dnes náš nejlepší střelec David Lafata, naopak v budějovickém kádru je útočník Svátek.

Budějovičtí také přispěli k rekordnímu zápisu do historie jabloneckých ligových zápasů, neboť 8:0 zjara 1998 se bude asi překonávat už těžko.

Střelecké tabulce vévodí jablonečtí Pěnička, Hromádko a Hrotek. Hrotkovi se povedl na jaře 2004 čistý hattrick, se čtyřmi góly však vévodí Vácha a tři dal také Lafata.

Uvidíme, zda se Davidovi podaří udělat zářez na pažbu i v jabloneckém dre­su.

Od roku 2004 je střelecká bilance ve vzájemných zápasech až na malé výjimky tristní, gólů mnoho nepadá, o to více vidíme na hřišti boj o každý metr. A je jedno, jestli to je na Dynamu nebo u nás.

Svěřenci trenéra Tobiáše jsou rekordmani v počtu remíz, uhráli jich dosud hned třináct, a to zřejmě předurčuje taktiku Dynama i pro nedělní zápas. Před jistým gólmanem Kučerou tvrdí muziku především tři H v obraně, tedy Hunal, Horejš a Homolic. Hru nedělního soupeře – a to s úspěchem – diriguje teplický Benát a v útoku o místo na slunci bojuje i náš někdejší hráč Jan Svátek.

V tomto utkání jsou Jablonečtí favorité a určitě by si všichni přáli bodový zisk. Ani Dynamo není v tabulce v přímém ohrožení, a tak by hráči mohli předvést lepší kanonádu, než zatím bývalo zvykem.