„Měl by to být postupný proces vylepšování prostředí na stadionech tak, jako byl projekt Stadiony 2003. Jeho cílem je zkvalitnění hracích ploch a zvýšení bezpečnosti hráčů i diváků. To je ten pravý motiv,“ sdělil Votík.
Členové technické a licenční komise svazu budou objíždět jednotlivé stadiony a hřiště a budou zjišťovat míru jejich vybavenosti. „Netvrdím, že si budeme hrát na profesionální soutěže, ale je zřejmé, že na některých stadionech jsme skutečně až na hranici únosnosti. A to i s přimhouřeným okem. Peníze sice nejsou, ale něco se s tím postupně dělat musí,“ varoval kluby vedoucí sekretář řídící komise Josef Nikodém.
Nový projekt Stadiony 2012 má zatím charakter doporučených změn. Podle Votíka nelze ponechat plnou zátěž povinností, souvisejících s přestavbou stadionů, na neprofesionálních klubech. Jeho strategií je zapojit aktivně do projektu i příslušné lokality. „Věřím, že postupně vytvoříme tlak na města a obce, aby vyčleňovala ze svých rozpočtů prostředky na vylepšování stadionů,“ ozřejmil šéf českého výkonnostního fotbalu.
Na aktivu byly rozlosovány české republikové soutěže pro ročník 2007–2008, který začne v srpnu.
Jablonecko má zástupce v ČFL, kde hraje prvoligová rezerva FK Jablonec 97, která bude hrát svá domácí utkání v areálu v Českém Dubu. Svěřenci trenéra Jiřího Hlouška začnou sezonu domácím zápasem S Marilou Příbram B, ve druhém kole jedou do Prahy, kde se střetnou se Slavii B. První kolo je na programu 4. srpna a hrací čas rezervy zůstane beze změn – sobota 10.15 hodin.
Není vyloučeno, že ještě dojde ke změnám, protože pokud by Kladno v první lize nebo Blšany v druhé lize nedostaly licenci, obsazení soutěží by se muselo obměnit.
Rozdělení klubů v soutěžích podle losovacích čísel:
Česká fotbalová liga: 1 Dynamo České Budějovice B, 2 FC Slovan Liberec B, 3 FK Jablonec 97 B, 4 Vyšehrad, 5 Kolín, 6 Sparta Krč, 7 Karlovy Vary-Dvory, 8 Náchod-Deštné, 9 Mladá Boleslav B, 10 Letohrad, 11 Sezimovo Ústí, 12 Vlašim, 13 Viktoria Plzeň B, 14 Sparta Praha B, 15 Cheb, 16 Marila Příbram B, 17 Slavia Praha B, 18 Slovan Varnsdorf.