Vedení obou celků si od tohoto, v českých podmínkách ojedinělého kroku, slibují zvýšení prestiže těchto duelů a zvýraznění zdravé rivality mezi oběma soupeři. Záměrem je také zajištění publicity v rámci celého regionu jako významné společenské akce a zajištění zájmu fotbalové veřejnosti z celé České republiky. Počínaje zápasem 13. kola SYNOT ligy 2014/15 budou zápasy mezi Libercem a Jabloncem nazývány symbolicky PODJEŠTĚDSKÉ DERBY.

Oba kluby si velmi cení faktu, že záštitu nad celým projektem převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který přislíbil účast na zápasech a bude se také osobně podílet i na doprovodných akcích. „Ještěd je vidět z obou stadionů, je to symbol kraje i Podještědského derby. Je to derby rivalů a to nejen fotbalových. Zároveň je to ale i derby dvou dobrých sousedů a já pevně věřím, že na fotbal přijde hodně diváků. Věřím, že produkt Podještědského derby může zvýšit prestiž fotbalu, a to jak po sportovní, tak společenské stránce, i proto přebírám záštitu nad tímto utkání," řekl hejtman.

Právě z rukou pana hejtmana převezme vítězný tým zbrusu novou unikátní skleněnou putovní trofej o „Krále Ještědu" z výroby společnosti Preciosa. Hejtman kraje zůstal před derby v nestranném postavení a komu že bude v neděli držet palce, neprozradil. „Na utkání samozřejmě budu, ale komu budu fandit, to z taktických důvodů neřeknu," dodal s úsměvem Půta.

Součástí mediální komunikace a propagace Podještědského derby je i nové logo, v němž jsou ztvárněny symboly Liberce a Jablonce i vrcholu Ještědu, hory, která se tyčí nad oběma městy. S logem bude vždy použit jednotný grafický vizuál.

Ředitel Slovanu Liberec si od nového projektu s rivalem hodně slibuje. „Jsem rád, že derby dostalo tento náboj, takový ten správný férový a to nejen na hřišti ale i v hledišti. Já se na derby moc těším a věřím, že vyhraje ten lepší," uvedl ředitel Liberce Libor Kleibl.

Jabloneckou stranu z funkcionářů na tiskové konferenci zatupoval generální ředitel Petr Doležal, kterého také těší nově vzniklá vzájemná komunikace. „Chceme spolupracovat na práci marketingu a dalších věcí, tak aby lidi na stadiony chodili rádi. Na hřišti to ale samozřejmě bude tvrdý boj a na ten já se osobně velmi těším," přiznal necelý týden před derby první mrazení v zádech jablonecký ředitel.

V horském hotelu Ještěd byli přítomni také trenéři a kapitáni obou rivalů. Kouč Slovanu Liberec Samuel Slovák má derby zápasy velmi rád. „Je dobré, že tu je nějaká tradice a teď už i marketingová. Já měl rád derby už jako hráč a mám je rád i jako trenér. Chceme být v derby úspěšní, chceme potěšit naše fanoušky. Věřím, že to bude dobrý zápas s dobrým koncem pro Liberec," prohlásil kouč Slovanu.

Velmi netradiční zápas čeká jabloneckého kouče Jaroslava Šilhavého, který ještě nedávno našeho soupeře vedl. „Bude to pro mě hodně pikantní zápas, je tu velká rivalita. V Liberci jsem působil tři roky, těším se na všechny aktéry toho zápasu a věřím tomu, že bude skvělá kulisa. My se budeme snažit o tu kvalitu na trávníku. Přeju si, že my budeme ti první, komu se podaří vyhrát v Liberci," dodal odhodlaně jablonecký lodivod!
U příležitosti nejbližšího Podještědského derby bude na internetových stránkách obou klubů postupně odhalen jedinečný pětidílný video seriál o historii vzájemných utkání s výpověďmi aktérů z obou týmů. Fanoušci Slovanu i Baumitu se mohou těšit na spoustu dalších překvapení.