První vyložené šance v dalším zápase I. B třídy východ měli na svých kopačkách hosté. Ale Šimerda a Jelínek v koncovce selhali. A přišel zákonitě trest, když se nejdříve zblízka trefil ve 20. minutě Patočka a ve 27. minutě po chybě Škalouda Tolvaj.

Domácí byli bojovnější a fyzicky hosty přehrávali. Naději vykřesal hostům Toman, který z trestného kopu nachytal ve 37. minutě v nedbalkách domácího brankáře. Ale dlouho se hosté neradovali. Při rohovém kopu ve 40. minutě neuhlídal Tomíček Brože a ten hlavou nekompromisně zavěsil.

DĚLOVKA HO ZASKOČILA

„Druhý poločas jsme začali odhodláním s nepříznivým výsledkem ještě něco udělat. Ale naši snahu utlumil v 55. minutě dalekonosnou střelou domácí Klaus, která Škalouda překvapila," okomentoval za soupeře důležitý moment zápasu Luboš Tomíček, prezident plavského fotbalu.

Domácí po rychlém protiútoku přidali Frydrychem v 62. do prázdné brány pátý gól. A bylo to na ručník. Lupa alespoň po pěkné akci s Tomanem v 70. upravil skóre na 5:2 pro domácí. „Zápas velmi nepřesně řídil hlavní rozhodčí Mizera, jehož výkon mohou hosté hodnotit opravdu jako mizerný," uvedl k výkonu sudího Luboš Tomíček.

SUDÍHO KRITIZOVALI

Třetí branku vstřelili domácí po obráceném rohu, když šel hostující Lupa sám na branku. Byl faulován a, jak uvedl Luboš Tomíček: „Rozhodčí se bál ukázat kartu barvy červené. „To jsou jen příklady z dalších přehmatů, které rozhodčí Mizera během zápasu udělal v neprospěch hostů. O chybách v zápise o utkání ani nemluvě."