Pěnčín – Doksy 1:0 (0:0)

Na domácím stadionu přivítali ve druhém kole poháru soupeře od Máchova jezera. Od začátku zápasu byli hosté aktivnější a domácí celek zatlačili do hluboké defenzivy. A tak se nesl téměř celý první poločas. Pěnčín se na soupeřovu polovinu dostával pouze ojediněle. „Nebyli jsme schopní si vypracovat souvislejší útočné akce, a tak se převážně hra odehrávala na vlastní polovině hřiště, ale obrana odolávala tlaku hostů. A když už se soupeř do nějakých střeleckých pokusů dostal, tak je vyřešil výbornými zákroky náš brankář Petr Trytko,“ řekl k průběhu duelu pěnčínský kouč Luboš Pumrle.

KOUČ ZAMÍCHAL KARTY

Poločas skončil bezbrankovým stavem, ale s průběhem hry domácí trenér spokojený nebyl. A tak v poločase provedl dvojité střídání, kdy na střed hřiště poslal Bejdu a Heinricha a hra se výrazným způsobem změnila.

Pěnčín zlepšil kombinaci i přechodovou fázi a najednou začal být pro soupeřovu branku nebezpečný. „Po většinu druhého poločasu jsme zvýšenou aktivitou drželi balón na svých kopačkách a hosty jsme před naši branku pouštěli pouze ojediněle,“ řekl trenér. Když už se zdálo, že utkání bude směřovat za nerozhodného stavu k pokutovým kopům, utekl v 81. minutě po levé straně Patrik Ferenc a nekompromisně svoje sólo proměnil ve vítěznou branku. Do konce zápasu již hosté nebyli schopní na nepříznivý stav zareagovat.

VYHRÁLI UŽ PODRUHÉ

„A tak po výhře nad Rynolticemi v prvním zápase jsme i druhé pohárové utkání dotáhli do vítězného konce,“ ohodnotil výkon týmu Luboš Pumrle.

Sestava: Trytko, Bílek, Matějček J., Matúška, Lang, Matějček P., Záveský (77. Čížek), Ferenc, Karaqi (46. Heinrich), Řezníček (46. Bejda). Branky: 81. Ferenc