Vlastimil Cakl

"Dva góly z úvodu zápasu rozhodly," řekl kapitán mužstva Tomáš Hübschman. 3:0 je pro vás asi krutý výsledek…

Je to realita, bohužel. Špatně jsme začali. Už v druhé minutě jsme dostali góla a poté jsme hned z prvního rohu dostali druhou branku, takže my jsme nevstoupili do utkání tak, jak jsme chtěli. Z našeho pohledu by nám asi pomohl kontaktní gól, kdy to bohužel Doli (Doležal) nedokázal dorazit do brány. Kdybychom ho dali, tak jsme ve hře a utkání by se vyvíjelo asi jinak.

 A co druhá půle?

Ve druhém poločase jsme chtěli hrát dopředu, abychom dali branku a pokusili se s tím výsledkem něco udělat. Šance jsme však zahodili. V závěru jsme si to sami zavařili a dostali jsme zbytečný gól na 3:0.

 Zdálo se, že při těch úvodních dvou gólech tam byli sparťanští hráči úplně sami.

Já si nemyslím, že úplně sami. Vatajelu má dobrý centr, Šurala jsme nepokryli dostatečně a byl z toho první gól. On hraje dobře tělem i hlavou a chyby do fotbalu patří, jinak by nepadaly góly. Takže bych řekl, že jsme začali herně dobře, ale nepohlídali jsme si dvě situace, po kterých jsme dostali branky.

 Sparta v současné době nemá nejvydařenější období.

Ale to neznamená, že sem jela prohrát. Sparta je Sparta. Vystřídalo se tam pár hráčů a procházejí pro ně nepříjemným obdobím, ale dnes Sparta dokázala, že se může vrátit do své bývalé formy. Myslím si, že jsme hráli na hranici úsilí a bojovnosti, ale Sparta dokázala, že jejich kádr je hodně kvalitní. Nikdo nám nic vyčítat nemůže. Chtěli jsme to urvat, bohužel se to nepodařilo.

 Ve druhé půli byla situace, kdy jste šli tři na jednoho, ale Trávník nepochopitelně střílel.

Tak já jsem s ním ještě nemluvil, ale myslím si, že Pištu Mihálika, který šel zleva, ani moc nezaregistroval. Z druhé strany mu běžel Standa Tecl, ale v závěru to asi vyhodnotil tak, že to vezme na sebe a zakončí to. Kdybychom z toho dali gól, tak jsme možná v zápase byli ve hře.

 Vaše předvedená hra určitě neodpovídá jednoznačné porážce.

Když jsem hrál na Ukrajině, tak nám trenér Lobanovskij říkal, že kdo nechodí na fotbal, tak ať ho vůbec nehodnotí. Takže když si někdo přečte výsledek a chce utkání hodnotit, tak je to špatně. Z prohry nejsme nadšeni. Spartě jsme však byli vyrovnaným soupeřem, ale za to nám nikdo nic nedá. Pro nás je to upozornění, abychom se vyvarovali podobných zápasů a příště byli v koncovce víc koncentrovaní.