Jak moc těžký byl váš dnešní soupeř?

Prohráli jsme se Slavií a Teplicemi a hráli nerozhodně s Boleslaví, takže si musíme přiznat, že se nám začátek nevydařil, a proto jsme dneska chtěli za každou cenu vyhrát. Jsem rád, že jsme vyhráli. Splnili jsme povinnost, a teď se můžeme soustředit na čtvrteční zápas s Austrií.
Výhra posílila psychicky jak vás hráče, tak i vedení klubu a fanoušky.

Dvě břevna, vykopnutý míč z prázdné branky, neproměněná penalta a další šance, i hostující brankář Kučera řekl, že takový zápas ještě nezažil.

Zažil jste vy někdy takovéto utkání?

Pamatuji se na zápas v roce 1998, tenkrát jsme doma porazili dnešního soupeře 8:0 a myslím si, že to byl podobný zápas s tím rozdílem, že zatímco tenkrát nám tam všechno spadlo, nyní ne. Doufám, že jsme si všechno schovali na další důležité zápasy.

Tím myslíte hlavně ten proti Austrii, že?

Před zápasem jsme si v kabině říkali, že by to mohl být náš týden. Čekají nás dva ligové zápasy a jeden pohárový. Všechny chceme vyhrát. Dnes jsme to načali, tak jen doufám, že nás zbytek týdne nezklame.

Čím jste soupeře podle vás přehráli?

Dneska jsme chtěli hrát fotbal. Po zemi, hru roztáhnout do křídel a dávat centry do vápna, a to se nám dařilo.

Šel jste kopnout penaltu, ale určen byl Luděk Zelenka.

Já si moc věřil. Předem jsem zvolil stranu, dal jsem to k tyči, ale bohužel, střela byla slabá a brankář ji vyrazil. Prostě, bylo to špatně kopnuté.
V poslední době jako byste nehrál v úplné psychické pohodě, jste hodně emotivní a někdy se zdá, jako byste se zlobil i na spoluhráče.
To je opravdu jenom zdání. Je to dáno asi tím, že vše strašně prožívám. Jsem nejstarší, a také nejzkušenější hráč a trenér ode mne vyžaduje, abych klukům radil, a proto ta gesta. Rozhodně nejsem typ hráče, který by někoho seřval nebo bych někomu něco vyčítal. Za sebe mohu říct, že jsem v naprosté pohodě, a proto jsem na tu penaltu šel. Když jsem ji neproměnil, tak jsem si řekl, že to tam musím dát z něčeho jiného.
A z něčeho jiného jste nakonec dal. Přesunul jste se do útoku a chodil jste na přetažené centry, ale až asi třetí nebo čtvrtý vyšel.
Dva, tři tam šly, ale nikdo z nás tam na ně nenaběhl, až Svátek to tam dal krásně na zadní tyč a já jsem se jenom soustředil na to, abych to dal čistě na zadní tyč.

V té chvíli z vás asi veškeré napětí spadlo?

Tak to víte, že tam úleva byla. Po nevydařené penaltě jsem byl na sebe naštvaný, a to, že jsem dal gól, jsem dvojnásobně šťastný.

Co jste říkal divákům?

Byli výborní, pomáhali nám, a doufám, že to byla pozvánka na čtvrteční pohárový zápas s Austrií Vídeň.