VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbal je o emocích

JABLONEC NAD NISOU - Druhé volební období ve funkci předsedy Okresního fotbalového svazu v Jablonci nad Nisou končí Ladislav Čičmanec (na snímku). Dnes v 16.30 hodin se na volební valné hromadě OFS Jablonec bude opětovně ucházet o post prvního muže okresního fotbalu.

23.11.2007
SDÍLEJ:

Ladislav Čičmanec, předseda Okresního fotbalového svazu v Jablonci nad Nisou Foto: DENÍK/Jiří Endler

Jak byste zhodnotil uplynulé volební období?

Hodnotím ho kladně, a to z několika důvodů. Za prvé se zlepšuje infrastruktura fotbalových stadiónů. Konkrétně se podařilo vybudovat tři umělé trávníky, a to v Břízkách, v Desné a v Železném Brodě. Dále bylo zlepšeno zázemí, myslím tím vybudování střídaček na hřištích. V neposlední řadě se nám pomocí moderní techniky daří rychle předávat informace směrem od svazu k oddílům. Z hlediska regulérnosti soutěží považuji za klad, že oproti minulému období se neodehraná utkání po podzimní části nemusí přesouvat na jarní část, právě díky umělým povrchům. Období bylo myslím si dobré, a za spolupráci musím poděkovat tajemníkovi OS ČSTV Františku Poprovi, jeho sekretariátu za velmi dobré zázemí, které vytvořili pro fotbalové hnutí v okrese.

Co se OFS v minulých letech nejvíce podařilo, na co jste hrdý?

Hrdý jsem na to, že se nám podařilo prodloužit fotbalovou sezonu na venkovských hřištích všem mládežnickým kategoriím tím, že spolu s organizátory fotbalových klubů Jiskrou Mšeno, FK ŽBS Železný Brod a Tělovýchovnou jednotou Desná pořádáme zimní turnaje mládeže. Právě tím jsme jejich sezonu prodloužili o dva až tři měsíce. Za úspěch považuji i to, že se nám daří hospodařit s kladným výsledkem. Nemáme dluhy, a navíc všechny zimní turnaje výrazně dotujeme z vlastních prostředků, a také díky sponzorům.

Co byste označil za negativum?

Tak jednoznačně osmdesátiprocentní navýšení potrestaných hráčů v jednotlivých soutěžích. To se však nestalo jen vlivem nekázně hráčů, ale především tím, že v minulém období došlo k výrazné změně disciplinárního řádu, a samozřejmě i z pohledu rozhodčích k přísnějšímu výkladu pravidel.

Všeobecný problém oddílů, nejen fotbalových, je mládež.Zaznamenali jsme úbytek dětí, a tím i menší počet týmů v jednotlivých soutěžích.
Lze s tímto stavem něco dělat?

S ohledem na konkurenci ostatních sportů a úbytek dětí, je klesající počet týmů mládeže logickým vyústěním celé situace. Proto je nutné do budoucna přijmout opatření, ve kterých budou v okresech spíše fungovat mládežnická centra, než aby každé mužstvo bylo nuceno „lepit“ družstvo mládeže. To je jedna z mých myšlenek, ale na druhou stranu víme, že se poslední dobou počet narozených dětí zvýšil a otázkou je, zda nějakým způsobem překonáme období, než dorostou, a pak jich bude relativní dostatek.

OFS letos řešil inzultaci rozhodčích, množí se stížnosti na fotbalové arbitry. Jak, coby bývalý rozhodčí a v současné době prvoligový delegát, vnímáte tento stav?

Myslím si, že i přes jednu inzlutaci, ke které došlo na podzim, došlo k razantnímu zlepšení. Prevence vůči těmto nešvarům na hřišti je důsledné uplatňováni pravidel ze strany rozhodčích a výchovou mezi samotnými hráči. Fotbal je o emocích, a vždy záleží na sebeovládání každého jednotlivce.

Dnes vás čekají volby, s jakou vizí do nich půjdete?

Mým cílem je i nadále být jednotlivým oddílům nápomocen v zajištění dotací na vylepšení hřišť. Již dnes jsou připraveny projekty na rekonstrukci hřišť v Josefově Dole, Tanvaldě, Maršovicích, Rádle a v Kokoníně. Navázali jsme dobrou spolupráci se státními institucemi za účelem čerpání dotací z evropských fondů. Dalším mým cílem je poskytnout alespoň částečné finanční zabezpečení odměn trenérům mládeže v oddílech. V současné době je před podpisem smlouva se sponzorem o poskytnutí těchto finančních prostředků pro trenéry mládeže.

Nahravá se anketa
23.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 20 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků obsluha čerpací stanice. Požadované vzdělání: nižší střední. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: jedná se o práci venkovního prodejce u stojanů. Pracoviště: Jiří kos, Nákladní, č.p. 4480, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jiří Kos, +420 483 322 322,777 061 400.

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Pracovník ostrahy 22 300 Kč

Pracovníci ostrahy, strážní STRÁŽNÝ JUSTIČNÍ STRÁŽE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22300 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Ředitel Vazební věznice Liberec vyhlašuje v souladu s ustanovením § 22 zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění pozdějších předpisů, výběrové řízení na obsazení služebního místa:, , STRÁŽNÝ JUSTIČNÍ STRÁŽE, (služební hodnost vrchní referent, hodnostní označení strážmistr), , Zákonné a další požadavky:, ? minimálně střední vzdělání s maturitní zkouškou, ? zdravotní, osobností a fyzickou způsobilost k výkonu služby, ? trestní bezúhonnost., , Nabízíme:, - tarifní třída 2. - od 22.300,- Kč (po základní odborné přípravě 3. TT od 23.900,- Kč)., - zvýhodněné stravování (zajištěno ve vazební věznici)., - příspěvky z Fondu kulturních a sociálních potřeb na kulturní a sportovní vyžití, apod., , Místo služebního působiště: Místní jednotka JS při OS Jablonec nad Nisou , , Předpokládaný termín nástupu na služební místo: 1. 5. 2018, , Náležitosti písemné přihlášky:, - strukturovaný životopis,, - písemná žádost občana o přijetí do služebního poměru k bezpečnostnímu sboru,, - fotokopie dokladů o dosaženém vzdělání,, - souhlas se soustřeďováním osobních údajů ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a to prostřednictvím prohlášení ve znění: " Odesláním a doručením strukturovaného profesního životopisu souhlasím, aby Vazební věznice Liberec zpracovávala mnou poskytnutá data obsažená v životopise pro účely a v rozsahu potřebném pro uskutečnění výběrového řízení na místo strážný JS"., , Termín doručení písemné přihlášky k výběrovému řízení: 15. 4. 2018, Přihlášku s požadovanými materiály zašlete na adresu:, Vězeňská služba České republiky, Vazební Věznice Liberec, oddělení personální, Pelhřimovská 3, P. O. Box 400, 460 62 Liberec. , Pokud přihláška nebude obsahovat požadavek na vrácení zaslaných materiálů, budou tyto po ukončení výběrového řízení skartovány., Obálku označte v levém dolním rohu " výběrové řízení - JS JBC".. Pracoviště: Vězeňská služba čr-vv liberec-justiční stráž, Mírové náměstí, č.p. 494, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Jiřina Trnková, +420 602 784 967,482 426 270.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 000 Kč

Úředníci cestovních kanceláří a agentur Referent do CK - zákaznické centru. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Referent do CK - zákaznické centru, pozice v místě ck, - klasická administrativní práce , - kontakt s klienty, rezervace, - pojištění klientů , - zpracování zakázkových list, listů z jednání, desek k odbavení zájezdu , - kalkulace k zájezdům, příprava programu, trasování pro dopravu, , Požadujeme, - středoškolské vzdělání s maturitou ( gymnázium nebo obchodní školu se zaměřením na cestovní ruch), - Aj slovem i písmem, - flexibilitu, kreativitu a snahu se učit novým věcem, - slušné vystupování, , - dobrou výslovnost a rétoriku, - znalost českého jazyka, - praxe v oboru vítána, , Mzda:, 18 000,- + 3000,- odměny, - provize z prodeje ( cílové odměny), Cílový plat: 25 000,- Kč, , Nabízíme zajímavou práci v dobrém rodinném kolektivu, - pracovní poměr , ne dohodu, - bonusy (obědy, životní pojištění), - info cesty , -kariérní platový růst ( po zapracování zvýšení mzdy), , Hlásit se telefonicky nebo e-mailem. Pracoviště: Mgr. zdeněk šmíd-cestovní kancelář, Poštovní, č.p. 2033, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Miroslava Šmídová, +420 483 316 235,602 402 099.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 900 Kč

Prodavači potravinářského zboží. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:praxe v obchodě výhodou,příjemné vystupování,samostatnost,spolehlivost, flexibilita,potravinářský průkaz, , Nabízíme:dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti,možnost profesního růstu ,vstupní zaškolení ,nevyučené v oboru zaučíme, přátelský kolektiv,nástup možný ihned. : Náplň práce: příprava zboží k prodeji, prodej a nabídka zboží,obsluha zákazníků,spolupráce s vedením prodejny., Zaměstnanecké výhody: stravenky,bonusy, Hlásit se telefonicky, nebo na email.. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny a.s. - prodejna, Krkonošská, č.p. 640, 468 41 Tanvald. Informace: Simona Kubíková, +420 734 761 361.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Tragická sobota. V kraji zemřel první motorkář v tomto roce

Sražený chodec. Ilustrační foto.

Přecházela mimo přechod, srazilo ji auto, naštěstí se nic nestalo

Jablonecká strážnice vytáhla řidiče z hořícího vozidla

Jablonec n. N. – V pátek 23. března ráno uprostřed křižovatky u úřadu práce zastavilo auto, z něhož se kouřilo a lítaly jiskry. Strážnice, která měla tou dobou službu na přechodu pro chodce před obchodní akademií, začala ihned jednat.

FOTO: Opět se koná biatlonová exhibice

V sobotu 24. března se koná tradiční biatlonová exhibice a Mistrovství ČR žen a mužů – supersprint, finále. Organizátoři z SKP Kornspitz Jablonec plánují na biatlonovém stadionu zahájení v 11 hod., nástřel v 11.45 hod.

Lidé ze Žižkova Vrchu se ptali na dopravu a hřiště

Jablonec n. N. – Ve čtvrtek 8. března se konalo ve školní jídelně ZŠ Pasířská letošní první setkání vedení města s občany Žižkova Vrchu.

Na biatlon raději autobusem. Břízky čekají uzavírky kvůli sportovní akci roku

Jablonec n. N. – Desítky policistů, uzavřená silnice, parkoviště dál od areálu. V sobotu se v jabloneckém sportovním areálu Břízky uskuteční ostře sledované exhibiční mistrovství České republiky v biatlonu. Fanoušci i místní se musejí připravit na dopravní komplikace.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT