Jak hodnotíte minulou sezónu?

Sezóna Camelu byla úspěšná. Splnila svůj cíl, který jsme si dali už před rokem, když jsme oddíl založili. Chtěli jsme ve druhém roce fungování dosáhnout postup do okresního přeboru II. třídy. Hodně nám také pomohli lidé okolo našeho týmu, jako Vladimír Doubravský a Jan Ullmann. Z vedení mužstva to byli Tomáš Kyloušek a Veronika Pačesová. Těch lidí však bylo ještě víc.

Jak vlastně vypadaly výkony týmu v minulé sezóně?

Ty byly kolísavé, hlavně co se týče začátku soutěže. Teprve příchodem několika hráčů se kádr stabilizoval, došlo k výraznému zlepšení a následnému postupu. Po posílení týmu o další hráče jsme moc zápasů už neprohráli.

Není daleko do začátku sezóny. Jak se Camel připravoval na vyšší soutěž?

Přípravu jsme zahájili 29. června přátelským utkáním s týmem Kokonína a od té doby pokračujeme s tréninky dvakrát týdně na umělé trávě. Kluci musí zvýšit fyzickou kondici, řekl bych, podstatně. Takže i dost naběhají. V rámci přípravy nás čekají ještě tři přípravná utkání. První mistrovské utkání zahajujeme na domácím hřišti 11. srpna v Břízkách na umělé trávě.

Přišly do týmu společně s postupem do vyšší soutěže i posily?

Z týmu neodešel nikdo. Klukům věřím natolik, že nedojde ani k posílení týmu, takže kádr zůstane beze změn. Vykopali to, tak ať si zkusí, jaký je okresní přebor II. třídy.

Jaký je cíl Camelu ve II. třídě okresního přeboru?

Se současným kádrem hráčů jsme si dali cíl neskromný. Tím je umístění do třetího místa. Když se nám toto umístění po podzimu povede, tak se pokusíme na jaře o postup do vyšší soutěže. Vše záleží na přístupu hráčů, kteří, myslím si, na to mají.

Jak vnímají samotní hráči tento vysoký cíl?

S kluky jsme o tom mluvili a cítí se na to. Uděláme všechno, aby se postup povedl.

Tým Camelu je plný opravdu mladých hráčů. I přesto si kladete vysoký cíl.

Je to pravda. Hraje zde dost mladých kluků. Nejstarším hráčem je Boďa Trojak, tomu je třicet. Věřím jim stoprocentně. Je to dobrý tým.

Přípravný zápas v Čejeticích se příliš nevydařil, a vy jste obdrželi šest branek. Je to pro vás nějaký impulz do sezóny?

Samozřejmě, jsou to přátelská utkání, ale i v nich jsou vidět nějaké chyby. Projevila se například součinnost obrany, protože v současné době se zatím kluci na trénink moc nesejdou. Takže se obranná sestava často mění.