Spravedlnosti bylo učiněno zadost, tak by se dalo kvalifikovat zařazení Jana Šislera do kádru ligového celku FK Jablonec 97. Po zimním příchodu z Liberce podával v dresu rezervy kvalitní výkony, které kořenil i brankami. Jeho výkonů si povšiml i trenér A týmu Petr Rada a v pondělí ho vzal s sebou do Plzně, kde si odbyl ligový křest.

Kdy jste se dozvěděl, že pojedete s týmem do Plzně?

V pondělí dopoledne.

Myslel jste si, že jedete na lavičku, nebo jste věřil, že si zahrajete?

Spíš jsem myslel, že budu jen na lávce, ale v průběhu zápasu jsem vycítil, že bych mohl do hry alespoň na chvilku jít a nakonec se mi to splnilo.

Do hry jste šel v 66. minutě, když jste nahradil i v béčku nevýrazného Peškara. Zařadil jste se na jeho místo kraj zálohy, nebo jste šel na střed, na svůj obvyklý post?

Na kraj se posunul Jan Svátek a já šel do středu hřiště. Je jen škoda, že jsme prohráli, rozhodně jsme v Plzni měli na bod.

Debut se z pohledu výsledku nevydařil, ale jinak z něj máte asi radost?

To určitě. První ligový start je obrovský zážitek. V Plzni bylo hodně lidí.

Do konce ligové sezóny zbývají Jablonci ještě dva zápasy. První ve čtvrtek na Strahově, kde se hraje finále ČMFS, druhý v pondělí se Slováckem. Jak vidíte své šance na nominace do kádru ligového týmu?

Těžko říci, je to věcí trenéra. Na jaře se mi docela daří a šance jsou otevřené. Jediné, co zatím vím je, že jdu o víkendu s béčkem. Pokud půjdu i s áčkem, budu rád.

Do Jablonce jste přišel z Liberce v zimní přestávce, proč jste odešel od Nisy?

Hlavní důvod byl ten, že jsem v tamější rezervě nedostal pořádnou šanci. Spíš jsem seděl na lavičce, neboť na mé místo chodili hodně kluci z áčka. Prostě bylo to jiné než tady, chtěl jsem změnu a byl jsem na testech v Příbrami a Jablonci, kde jsem nakonec zůstal.

Mezi oběma kluby a fanoušky panuje dlouhověká rivalita. Jak to vnímáte jako hráč, který přišel z Liberce do Jablonce?

Přiznám se, že jsem to nikdy moc nevnímal, i když vím, že mnoho lidí to tak bere, ale myslím si, že řada hráčů prošla oběma kluby.

V Jablonci jste půl roku a už jste se si zahrál ligu. Myslíte si, že v Jablonci je cesta do ligy snazší? Pokud ano, proč?

Zdá se mi, že snazší je, alespoň z mého pohledu. Myslím si, že je to tím, že liberecký klub je velký, kdežto jablonecký je spíše komorní, klub rodinného typu. Je zde všechno velmi úzce propojeno.