„Celá sezona je pro Rychnov úspěšná a tohle vítězství je taková třešnička na dortu. V kraji jsme skončili mezi staršími žáky na šestém místě, a to jsme tam první rok. Ale určitě si vítězství moc ceníme," říká vedoucí vítězného týmu Jiří Vedral.

Samotné utkání ale nezačalo pro Rychnov dobře. Hosty z Pěnčína totiž v 11. minutě poslal do vedení Hlavatý. Jenže pak se Rychnov rozehrál a ve 20. minutě bylo srovnáno a do poločasu pak ještě padly do sítě hostů další dvě branky.

Po změně stran Rychnov diktoval tempo hry a bylo jen otázkou, na jakém čísle se nakonec ukazatel skóre zastaví. Dvěma góly se v utkání blýskl Matoušek. Zajímavostí také je, že v týmu Rychnova odehrála celou sezonu dívka, talentovaná hráčka Jeřábková. Ta v minulosti hrála například ve Slavii Praha, ale s Rychnovem se bude muset nyní rozloučit, protože v krajských soutěžích již nadále nemůže pokračovat. Podle všeho přestoupí do Mladé Boleslavi.

Po skončení druhého utkání finále Rohozec cupu starších žáků předávali ceny vítězům za OFS Jablonec Oldřich Churý a Jaroslav Horáček. Cenu od hlavního partnera poháru, pivovaru Rohozec, předal sládek Jan Kropáček.

Rychnov/Železný Brod - Pěnčín 8:1 (3:1), první zápas 4:2 (1:0)

Branky: Matoušek 2, Šmik, Hujer, Vedral, Jeřábková, Hladík, Šefr - Hlavatý. Rozhodčí: Lejsek - Sajewicz, Řezáč. Bez karet. Diváků: 150. Rychnov: Ducháček - Donát, Šmik, Pánek, Šefr, Jeřábková, Hujer, Štrojfa, Picek, Matoušek, Vedral, Kostlán, Penz, Naď, Hladík. Pěnčín: Kurfiřt - Hreha, Čarný, Hlavatý, Wejprt, Dobeš, Novák, Rašín, Dohnal, Vanca, Fiala (střídalo se hokejovým způsobem).