S touto otázkou si tři a půl tisíce diváků vyšláplo na střelniční vrch a než se pořádně stačili usadit, tak to mohlo být klidně i 4:0! Domácí začali výtečně, v duchu poslední doby dobře kombinovali a vytvářeli si šance, ale v nich chybělo více klidu. Střelci je řešili razantně, pro diváky efektně, ale dlouhý klokan Fryšták v bráně kmital parádně a nic z toho nebylo. Poslední dobou mužstvu střelecky pomáhá muž, od kterého by se to ani tak moc nečekalo. David Lischka! Jeho kariéra se začala rozvíjet v akademii Baníku Ostrava a v Hlučíně. Nechyběl v žádném mládežnickém výběru a po pár zápasech se o něm v Jablonci začíná hovořit jako o novém “Benym.“

Lischka si vede slušně nejen vedle Pernici na stoperu, ale jeho výlety končí gólem. I proti Bohemce to tak bylo! Škoda, že se s koncovkou či s Fryštákem prali prakticky všichni jeho spoluhráči, Doležal, Chramosta, Masopust, Holeš. Nevídané, co zahodili či co klokan v bráně chytil. A aby čert nechtěl, klokani krátce před přestávkou využili velké nedbalky při krytí pole v podání jablonecké defenzívy a mladý Martin Hašek dal na Střeláku gól, stejně jako svého času se to tady povedlo jeho otci – dnes trenérovi Bohemky! Nemilé, poločasové diskuse byly živé.

Trenér Rada však svoje hochy v klidu nenechal. Nevím, co jim v kabině kladl na srdce, snad jen to, aby se v šancích uklidnili a k razanci přidali i chytrost Nakonec se to povedlo, ten Jovovičův trestňák byl skvostný, byť muž fotbalových Velikonoc, gólman klokanů Fryšták, si na balon sáhl.

Závěr zápasu, no to bylo drama k pohledání. Když v 70. Chramosta neproměnil svoji tutovku, klokani si vyhrnuli rukávy, využili, že kupříkladu Trávník s Masopustem na tom nejsou po čínské anabází s kyslíkem tak dobře a pustili se do toho. Rada střídal, kdo měl „unavené“ oči šel ven, na hřiště postupně přišli všichni beci, které na lavičce měl a bránilo se, a fest! Těsný výsledek nakonec zůstal, naštěstí i klokani si moc s koncovkou nepotykali, protože Tetteh měl dvě z kategorie těch jabloneckých z úvodu zápasu. Jednou ho senzačně vychytal Vlasta Hrubý, to asi aby si Fryšták nemyslel, že jenom u Botiče je skvělý gólman. Tu druhou Tetteh zazdil a poslal míč vedle.

Prostě „nególový“ úvod zápasu mohl jablonecký senzační postup HET ligou přibrzdit. Sice by se zase muselo mluvit o tom, že fotbal nemá logiku, ale moc k tomu nechybělo. Trenér Martin Hašek na lavičce řádil jako černá ruka. Hlavně po faulu nefaulu Pepy Jindřiška, po němž padl Jovovičův vítězný gól, ale na pozápasové tiskovce už smířlivě uznal, že prostě ještě nejsou tak dobří, aby si s takovým zápasem a soupeřem, jako je Jablonec, poradili lépe.. Ale ani Petr Rada nezůstal nic dlužen svému naturelu a nakonec zůstal u lajny jen v košili …. Fyzičku má „plukovník“ na rozdávání! A na tiskovce děl: první půle byl nejlepší výkon mužstva, co jsem tady ! A děl správně!

2:1 se může leckomu zdát málo, ale stalo se v zápase jako řemen. Výborná podívaná. Naprostá dominance v úvodu, boj o holé vítězství v závěru. Eufórie, nervy, ty byly na pochodu na hřišti i v hledišti. „Len ta trůba, len ta trůba“ by asi klasik vytkl jablonecké koncovce. Ale vyhrát zápas po takovém průběhu, to má rozhodně větší dopad na morál, než smést soupeře 4:0 za patnáct minut …