FC Pěnčín – FK Cvikov 6:1 (4:0)

Už ve 12. minutě Jirka Bém, v 17. minutě Roman Hušek a v 19. minutě Patrik Ferenc se postarali o třígólové vedení. Další příležitosti zůstaly nevyužité a skóre se měnilo až ve 34. minutě, kdy se trefil domácí hrající trenér Luboš Pumrle a uzavřel tak účet prvního poločasu na 4:0.

Do druhého nastoupili hráči za pořádného lijáku, a to se celkově projevilo na úrovni hry zhruba do 76. minuty, kdy po pravé straně utekl Ferenc a podruhé se zapsal do listiny střelců. Až potom se dostali ke slovu i hosté , když proměnili pokutový kop nařízený pro hraní rukou domácího beka ve vlastním pokutovém území. Penaltu však rozhodčí odpískal pro ruku ve vápně i na straně hostů, ale zde byla ruka hráče Cvikova smolně nastřelená a pískat se neměla. K exekuci se postavil v 81. minutě Luboš Pumrle a pokutový kop nekompromisně proměnil. Do konce utkání již gól nepadl, a tak na tabuli svítilo konečných 6:1.

Ilustrační foto.
Ve Mšeně zavládla marodka, další zápas hrají doma

První poločas se divákům musel líbit, bylo k vidění téměř nepřetržité útočení domácích hráčů, čtyři hezké góly a mnoho neproměněných šancí, které často, jako poslední instance, zlikvidoval někdy i s notnou dávkou štěstí hostující gólman. Atmosféru druhého poločasu poznamenala půlhodinová průtrž mračen, kdy to byl na hřišti spíše boj a až ve zbylé čtvrthodině bylo vidět něco z fotbalovosti a samozřejmě i dva pro diváky atraktivní pokutové kopy.

„Zvítězit nad tímto soupeřem byla pro naše hráče povinnost a jsme rádi, že jsme toto utkání s přehledem zvládli a po předchozích porážkách jsme si připsali do tabulky další 3 body,“ řekl po zápase hrající trenér Pěnčína Luboš Pumrle. Od fotbalu si na Pěnčíně diváci moc neodpočinou, protože již ve středu 16.5. od 17 hodin přivítáme ve 3 kole poháru hráče TJ Desná.

Sestava: Pivrnec, Halama (20. Nemyrovskyy), Matějček J., Bém (56. Řezníček), Lang, Pumrle, Matějček P. (C), Heinrich, Zapadlo (72. Čížek), Ferenc, Hušek. Střelci: 12′ Bém, 17′ Hušek, 19′ + 76′ Ferenc, 34′ + 81′ Pumrle