„V podvečerních hodinách došlo vlivem povětrnostních podmínek (bouře, silný vítr) ke značnému poničení a devastaci fotbalového areálu Sokola Zásada. Vítr odnesl střechu nově zbudované restaurace v těsné blízkosti fotbalového hřiště, sousedící přístřešek i střídačky a poničil i další části areálu. Škody jdou do statisíců korun,“ vyčísluje újmu oddílu jeho předseda Miroslav Princ.

Oddíl Sokol Zásada požádal o spolupráci a občany okresu o pomoc a vypsal sbírku na opravu areálu, ve kterém se 8. srpna představí tým Internacionálů, který zde sehraje exhibiční utkání.

„Dary mohou lidé zasílat na bankovní účet klubu číslo 171038572/0300 pod variabilním symbolem 2372009 a do poznámky k transakci nám mohou uvést jméno, abychom mohli všem jmenovitě poděkovat. Příspěvky mohou lidé zasílat samozřejmě i anonymně. Přispět lze i částkou v hotovosti, a to o víkendových večerech v naší klubovně-hospůdce,“ říká Princ.

První pomoc přišla od Komise rozhodčích Okresního fotbalového svazu, která na svém zasedání rozhodla uvedenému oddílu finančně pomoci. To však není poslední injekce, kterou sudí chtějí Zásadě poskytnout. Na semináři, který se koná 14. srpna 2009, proběhne dobrovolná finanční sbírka všech aktérů semináře.