Oba celky v létě prodělaly hráčskou transfúzi a nebýt posledních výsledků Dukly tak by teorie hlásila, že by to pro Baumit neměl být až tak velký problém.

V 17. minutě 3:0!

Pamětníci vzpomínají, jak bývaly doby, kdy Jiskra, LIAZ a další jména, která reprezentovala jablonecký fotbal,  na své soupeře od prvních minut doslova „vlétla". A jaký to býval fotbalový tanec. Takže tento film pro pamětníky předvedli  Šilhavého hoši v pátek pod reflektory. V 17. minutě 3:0, půle 4:0, konec 6:0! Dát šest gólů, to občas vyjde stejně, jako nedat góla třeba jako proti Budějovicím. Ale co nadchlo, to byla fotbalová práce.

Ano, fotbalová práce! Hráči, které Šilhavý poslal do hry, předvedli výborný pohyb, chcete-li nasazení a bojovnost. Vsadili na rychlé a jednoduché přihrávky. A hlavně to šlo většinou rychle dopředu. To nebyla ta „Barcelona" u vlastního vápna,  co nikam nevede. Ale tu „Barcelonu" předvedli třeba jablonečtí krajní beci, co udělali 4:0.

Mohl se poučit

A pokud by se na Romeru díval Alves, tak by se mohl přiučit, jak skvěle se dá úniková akce proměnit v naprosto přesnou přihrávku a Filip Novák, který se Jablonci upsal na další roky, slízl smetanu. Fotbalová nádhera.

Teď  budeme netrpělivě čekat další zápasy a škoda přeškoda, že je reprezentační přestávka.  Samozřejmě lze prohrát, ale po takovém výkonu to fanda akceptuje stejně, jako fandové ocenili přínos Barcelony v Paříži byť 2:3 prohrála. Každopádně v pátek proti Dukle předvedl Baumit fotbal, po jakém i náročný fanda volá.

Amigo zůstaň!

Tu základní sestavu si pamatujme: Hrubý – Romera, Pernica, Kysela, Novák – Hubschmann, Rossi – Kopic, Pospíšil, Mingazov – Doležal.

Nechtěl bych vyzvedávat jednotlivce, ale u jednoho hráče se přesto zastavím: „Amigo" Daniel Rossi hrával v Olomouci stopera či pravého beka a já dávno tvrdím, že aby Brazilec hrál v české lize beka je potupa fotbalu.

Od přeřazení Rossiho do zálohy předvádí skvělé výkony a co víc, daří se mu i koncovka. I když ho rodina táhne v zimě zpět do země Copacabany, přemluvte ho, aby pobyt prodloužil.  Na „Amiga" je totiž radost pohledět a jeho přínos pro tým je ohromný. Desejo de inverno: amigo ficar! … přání do zimy: amigo zůstaň!

Autor: Jaroslav Hrabák