Dlouho to nevypadalo na domácí debakl. Jak je u Csaplárů zvykem, pustili se domácí do favorita bez bázně a hany a kdyby v 19. minutě Hlúpik neuvěřitelně nenaložil se stoprocentní šancí nebo kdyby ve 42. nebyl Vlasta Hrubý o fous rychlejší a na velkém vápně pustil k ráně nabíhajícího Rezka, čert ví. Ale gól do šatny hlavičkou Chramosty, když po Považancově gólu zvýšil na 2:0 pro hosty, domácí zřejmě rozložil.

Zaslouženým mužem zápasu byl někdejší kolega ze Slovácka nešťastníka Hlúpika dnes jablonecký Michal Trávník, který spolu s Lukášem Masopustem rozebírali domácí tým a ti prostě nestačili. A byl to Trávník, který si pořídil hattrick, nejprve pohotovou střelou levačkou z vápna, potom proměněnou penaltou a nakonec využil fantastické akce Acosta-Ikaunieks, po které lotyšský reprezentant volného „Trávu“ nepřehlédl, přesně mu přihrál a střelec dne a muž zápasu pokořil Švengra popáté.

Fotbalisté Jablonce (netradičně v černém) zvládli utkání v Příbrami.
Jablonec nadělil Příbrami kanára. Trávník byl u čtyř gólů

Lepší třešnička na dortu než ta, která se povedla Kubovi Považancovi, padnout za Švengerova záda prostě nemohla. Nevídaná bomba snad ze třiceti metrů vymetla růžek příbramského gólmana na 6:0 a domácí zkáza byla dokonána. Diváci prchali z tribun předčasně domů, pár jabloneckých fandů i lavička byli v naprosté euforii. Taková kanonáda v naší úporné lize není na pořadu dne často.

Radova sestava si sedla, vypořádala se se zraněním nejlepšího střelce Martina Doležala, opírá se o neuvěřitelně kvalitní výkony kapitána Tomáše Hübschmana a kope výborně. Krajní hráči Holeš s Masopustem či Hanousek s Jovovičem dovedou soupeřům pěkně zatopit, včelička Považanec drží střed pole a novopečený reprezentant Michal Trávník se stává klíčovou postavou jabloneckého týmu. Co je však hodně potěšitelné, jsou výborné výkony uchazečů o základní sestavu jak Vojty Kubisty, tak Dávise Ikauniekse a hlavně uruguayského rychlíka Acosty.

Ladislav Janata hrál basketbal, trénoval ho a dělal i funkcionáře. Dodnes výkony jabloneckých basketbalistek sleduje.
Ve světě vede basketbal, ne fotbal, říká Ladislav Janata

Podzimní sezona vstupuje do velké fáze. Již ve čtvrtek 25. října ve 21 hodin se představí na Střelnici kazašská Astana a právě tento zápas má napovědět, zda Evropa bude pro Jablonec pokračovat i na jaře. A po Astaně přijede Slovan Liberec a to bude taky pro fandy v regionu bonbónek, zvláště když v první ligové šestici chtějí být oba rivalové. Hraje se v neděli 28.října v 17 hodin. Určitě nesmíme opomenout ani los dalšího kola MOL Cupu, který zavede jablonecký tým do Karviné. A z poháru je také cesta směr Evropa. Skutečně horký podzim!