Pozitivní první sezóna

„Mezi naše nejlepší hráče a opory týmu v uplynulé sezóně patřili středopolař Kamil Makula, střelec Petr Khun a mladý, teprve sedmnáctiletý brankář Kopal. Na týmu se v první sezóně podepsala nezkušenost v krajské soutěži, kde jsme se zachránili. Z hlediska mladého kádru je minulý ročník uspokojující. Příští rok bychom chtěli hrát v klidném středu tabulky.“ shrnul premiérový ročník asistent trenéra železnobrodského týmu Aleš Janatka.

Trenér týmu odešel

S nadcházející sezónou se musí tým Železného Brodu obejít bez trenéra Makuly, který zde ukončil své působení u pomyslného kormidla. Společně s ním odešel na hostování do týmu FK Pěnčín – Turnov Kamil Makula.
„Jinak by měl kádr zůstat nezměněn. Nový trenér není prozatím jmenován. Máme mladý tým, který tvoří výhradně domácí odchovanci,“ dodal Janatka.
Příprava na nový ročník soutěže pro hráče Železného Brodu začala včera. Během ní odehrají pět utkání s Turnovem, Lomnicí, Dolním Bousovem, Držkovem a Milíčevsí. První utkání sehrají na domácím hřišti s Hrádkem nad Nisou 12. srpna.